Nie taka straszna przeprowadzka

Przeprowadzki mogą być albo przyjemne, albo bardzo uciążliwe. Jedni lubią zmiany i związane z tym przeglądanie i segregowanie starych rzeczy, pakowanie i urządzanie ich na nowo. Inni natomiast najchętniej chcieliby, żeby wszystko pakowało się samo i najlepiej, żeby zostało przeniesione bez ich ingerencji. Taką pomoc można otrzymać ze strony firmy przeprowadzkowej.

Prezenty do mieszkania dla Młodej Pary

W poszukiwaniu odpowiednich upominków dla Młodej Pary najczęściej decydujemy się na te, które przeznaczone są do wspólnego mieszkania. Jednak oprócz żelazek, blenderów czy ręczników do dyspozycji jest także znacznie więcej ciekawych pomysłów!

Czy każda fundacja jest organizacją pożytku publicznego?

Wiele osób utożsamia fundacje z organizacjami pożytku publicznego, jednak nie jest to zgodne z prawdą. Fundacja może zostać organizacją pożytku publicznego, jednak nie znaczy to, że każda fundacja nią jest. Nie każda organizacja pożytku publicznego jest też fundacją.

Błędy lekarskie – rodzaje i klasyfikacja

Błędy lekarskie występują na wielu płaszczyznach towarzyszących procesowi leczenia pacjentów i mogą nieść ze sobą różne rezultaty, bądź ich w ogóle nie niosą, pomimo iż błąd lekarski faktycznie miał miejsce. Do popełnienia błędu dochodzi zarówno wskutek indywidualnego działania lekarza lub jego braku bądź personelu medycznego, jak również w ramach zespołu czy jednostki organizacyjnej.

Future Club – miejsce dla przyszłych Noblistów

Czy w Lubniewicach, Niemczy czy Radłowie może mieszkać przyszły wybitny naukowiec? A może nawet noblista? Fundacja EFC uważa, że tak. Dlatego uruchomiła kampanię społeczną Future Club i rozpoczyna nabór do stypendium „Marzenie o Nauce”.

ZNACZENIE ARCHITEKTURY DLA MIASTA

Architektura nadaje miastom nie tylko charakter i wygląd, ale pełni również funkcję szerszą, symboliczną, kulturotwórczą. Struktura architektury może nadawać miastu prestiż lub go prestiżu pozbawiać.

Konflikt

Trwający od zeszłego roku konflikt na Ukrainie elektryzuje zachodnią Europę. Wielu europejskich przedstawicieli obawia się, że Rosja zaatakuje Zachód. W takim przypadku na pierwszej linii ognia znajdą się Polacy, a także Niemcy. Aby to uniemożliwić Unia Europejska co rusz nakłada na Federację Rosyjską kary i różnego rodzaju zakazy.

Stopień niepełnosprawności a zasiłek pielęgnacyjny

Zasiłek pielęgnacyjny jest to świadczenie, które przysługuje osobom niepełnosprawnym pozostającym pod opieką rodziny lub innych opiekunów, a nie przebywającym w żadnej instytucji, która zajmuje się osobami chorymi. Świadczenie ma na celu częściowe pokrycie kosztów utrzymania i pielęgnacji takiej osoby.