Promesa zatrudnienia – na czym polega i do czego zobowiązuje

Podczas przeprowadzania procesu rekrutacyjnego pracodawca chce wybrać najlepszego możliwego kandydata. Oczekuje też, że gdy wybór zostanie dokonany, pracownik stawi się na swoim stanowisku pracy w wyznaczonym czasie, a umowa o pracę zostanie podpisana. Pracownik natomiast, kiedy zatrudnienie zostanie mu zaoferowane liczy na to, że rzeczywiście do niego dojdzie. Promesa zatrudnienia jest przedwstępną umową zawieraną pomiędzy pracodawcą a przyszłym pracownikiem. Jest to umowa cywilnoprawna. Zobowiązuje zarówno pracodawcę do zatrudnienia na danym stanowisku, jak i przyszłego pracownika do podjęcia roli zawodowej.

Życiorys a CV

Niektórzy dwa dokumenty takie jak życiorys oraz CV ze sobą utożsamiają. W tym miejscu wskazać jednak należy, iż są to co do zasady dwa odrębne dokumenty. Czasami mylnie zdarza się tak, iż to nawet pracodawcy unifikują te dokumenty formułując ogłoszenia o pracę w sposób niejednoznaczny. Poniżej krótka charakterystyka obu tych dokumentów, łącznie z zaakcentowaniem wyraźnych różnic między nimi.

Jak napisać list motywacyjny – informacje i gotowy wzór

List motywacyjny to obok CV jeden z najważniejszych dokumentów, które są wymagane przez rekruterów podczas starania się o pracę. Wiele osób może czuć nie lada przerażenie przed wezwaniem, jakim jest umotywowanie własnej chęci do pracy w danej firmie. Oto garść porad jak napisać list motywacyjny oraz przykład – gotowy list motywacyjny na stanowisko magazyniera.

Co powinien zawierać list motywacyjny

Czy istnieje prosty i skuteczny sposób, by napisać list motywacyjny który zapewni nam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Większość listów motywacyjnych pisana jest bardzo szablonowo. Kluczem do sukcesu może okazać się wyróżnienie się z dużej ilości kandydatów na dane stanowisko.

Specjalista ds kadr i płac

Specjalista ds. kadr i płac zajmuje się ludzkim potencjałem firmy. Do podjęcia pracy w tym zawodzie niezbędne jest wykształcenie wyższe pierwszego stopnia, najlepiej na kierunkach: ekonomia, socjologia, zarządzanie lub inne wykształcenie wyższe. Obowiązkowa jest bardzo dobra znajomość przepisów prawa pracy i prawa podatkowego.

Umiejętności w CV

Poszukiwanie pracy może trwać długo, przez co potrafi być męczące. To, że żaden pracodawca nie odpowiada na nasze maile zawierające CV nie musi wcale oznaczać, że nie ma dla nas miejsca a rynku pracy. Zdarza się, że doskonale wykwalifikowane osoby nie znajdują swojego miejsca na rynku poprzez nieumiejętnie wykonane CV.