Split akcji – tajemnicza oczywistość czy oczywista tajemnica?

Jak zapewne zdołaliście zauważyć, na decyzje inwestorów wpływają nie tylko czynniki ekonomiczne, ale także czynniki związane z zachowaniem czy postrzeganiem świata. Bardzo trafnym przykładem może być split akcji. Faktycznie jest to tylko zmiana liczbowa i nie powoduje zmian na przykład w bilansie spółki, więc wartość akcji również powinna pozostać niezmieniona. Jednak tak nie jest, a dziś wyjaśnię się dlaczego.

Jak wykreślić hipotekę

Wielu z nas w ciągu swojego życia miało bądź będzie mieć przyjemność odwiedzenia banku, kiedy mowa jest o braniu kredytu warto znać pojęcie jakim jest tzw. hipoteka. W momencie podpisania umowy związanej z wzięciem kredytu hipotecznego zacznie obowiązywać nas owa hipoteka. Jest to specjalne ograniczenie prawo rzeczowe, które jest pewnym rodzajem zabezpieczenia dla banku który udzielił nam kredytu. Daje ono zabezpieczenie na wypadek podczas którego zaniechalibyśmy spłaty dalszej części kredytu.

W co zainwestować 10000?

Inwestując 10 000 zł, musimy wybrać przede wszystkim zakres ryzyka, jakie chcemy podjąć, a w związku z tym poziom zysku, jaki możemy osiągnąć. Większe ryzyko to zwykle większy zysk. Obecnie zdecydowanie najmniejszy zysk (choć najpewniejszy) zapewniają lokaty. Jeśli otworzymy lokatę na 10 000 zł, to w razie kłopotów banku cała taka suma jest zabezpieczona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale to jedyny plus.

Kredyt hipoteczny – definicja

Kredytu hipotecznego udziela bank na sfinansowanie budowy czy remontu, bądź zakupu nieruchomości przez osobę fizyczną. To kredyt długoterminowy, a jego spłata jest zabezpieczona hipoteką co oznacza, iż ustanowiona jest na rzecz banku, który udziela tegoż kredytu na prawie użytkowania wieczystego czy też na prawie własności tej nieruchomości, ale położonej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Jak student może oszczędzać?

Studenci w Polsce to ta grupa osób, która najczęściej nadal utrzymywana jest przez rodziców albo dokładają oni sporą sumę środków do miesięcznego budżetu latorośli, która studiuje. Statystyki jasno wskazują jednak, że coraz więcej studentów poszukuje dodatkowego źródła finansowania. Dzisiaj normą są już studia zaoczne albo wieczorowe, które pozwalają na podjęcie zatrudnienia.

Co to jest wierzytelność?

Podstawową wiadomością dotyczącą wierzytelności jest fakt, iż jest to jeden z podstawowych terminów części zobowiązań prawa cywilnego. Z tego faktu wynika, iż jest to termin czysto prawny, a informacji na jej temat będziemy mogli szukać w księdze trzeciej Kodeksu Cywilnego. Oczywiście, jakkolwiek by to nie brzmiało abstrakcyjnie, wcale takie nie jest. Kupując bilet autobusowy, chusteczki higieniczne czy pożyczając komuś parę złotych stajemy się wierzycielami.

Marzysz o wakacjach? Weź kredyt gotówkowy i odkrywaj świat!

Każdy z nas, niemalże bez wyjątku, marzy o odkrywaniu świata i wypoczynku w sprawdzonych miejscach. Jedyną przeszkodą, która często spędza sen z powiek, jest brak odpowiednich funduszy na wyjazd. Marzysz o odkrywaniu świata? Chcesz podróżować i cieszyć się wspaniałymi przeżyciami? Koniecznie rozważ opcję kredytu gotówkowego. Poznaj plusy tego typu rozwiązania i przekonaj się, że kredyt na wakacje ma sens!

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego – czy to się opłaca?

Kredyt hipoteczny to wysoka suma zaciągnięta w banku, nawet na kilkaset tysięcy złotych. każdy klient bierze ją na budowę domu lub zakup mieszkania, czy działki, a spłata często wynosi około trzydziestu lat. Co miesiąc bank zabiera raty kredytu, na które składają kapitał spłaty oraz odsetki. Jednak w umowie jest wiele dodatkowych klauzul, a jedną z nich jest możliwość wcześniejszej spłaty kredytu.

Siła nabywcza pieniądza

Ekonomia, jako nauka wyjaśniająca zasady obowiązujące przy produkcji, dystrybucji i konsumpcji wszelkiego rodzaju dóbr, zajmuje się wieloma dziedzinami i posługuje się wieloma pojęciami. Jednym z głównych przedmiotów badań ekonomii są finanse, a jednym z parametrów, według jakich dokonuje się analizy finansów jest siła nabywcza pieniądza.

Kredyt samochodowy jako rozwiązanie problemu braku środków na zakup auta?

Kupno samochodu możemy sfinansować decydując się na leasing. Możemy także zaciągnąć kredyt samochodowy. Jednak nie wszyscy są w stanie skorzystać z leasingu Z kolei kredyt samochodowy jest dostępny praktycznie dla wszystkich – oczywiście jeśli posiadamy zdolności kredytową i spełniamy podstawowe kryteria banku. Warto zaznaczyć, że zaciągnięcie kredytu samochodowego wymaga analizy i porównania warunków kredytowania.