Jakie zniszczenia po wypadku pokrywa ubezpieczenie auta?

Brawura i zbyt duża prędkość, niedostosowanie się do warunków panujących na drodze, ignorowanie znaków drogowych – to najczęstsze przyczyny wypadków na drogach. Chociaż niektóre zbierają żniwo w postaci ofiar śmiertelnych, na szczęście dużo więcej odnotowywanych zdarzeń to stłuczki pojazdów. Dla kierowców oznacza to jedno – konieczność dokonania naprawy auta. Kiedy można skorzystać z ubezpieczenia komunikacyjnego?

Czy Toyota zdetronizuje marki niemieckie?

W bieżącym roku odnotowano w Polsce kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży nowych samochodów. Pewną rolę odegrało tutaj okienko podatkowe, trwające do kwietnia. Jednak nawet po tym okresie, sprzedaż utrzymywała się na poziomie o dziesięć procent wyższym, niż w roku ubiegłym. Wzrost odnotowano zarówno w kategorii samochodów, kupowanych przez klientów indywidualnych, jak i firmy.

Opony używane czy nowe?

Często chcąc trochę oszczędzić kupujemy towar używany. Jednak czy można tak zrobić w wypadku opon? Czy to w ogóle bezpieczne? A może powinniśmy poszukać nowych opon, ale w marketach, które oferują świetne ceny? Niestety oba rozwiązania są niezbyt przemyślane, ale nie oznacza, że trzeba je odrzucić całkowicie.

Chcesz kupić nowy samochód? Zastanów się nad tuningiem!

Każdego kierowcę z czasem czeka wymiana samochodu, zazwyczaj z powodu jego wieku, niekiedy jednak właściciel stosunkowo nowego auta chce je zmienić z powodu jego słabych osiągów. Zazwyczaj kupno nowego samochodu, z dużą mocą wiąże się z kosztami, na które zwyczajnie nas nie stać, w tym przypadku najlepszą alternatywą jest tuning naszego pojazdu!