Ewolucja wymagań jakościowych w mundurach dla filmów historycznych na przestrzeni ostatnich 50 lat

Praca nad filmem czy widowiskiem teatralnym angażuje profesjonalistów z wielu różnych branż. Zapleczem do stworzenia odpowiedniej oprawy niezapomnianego obrazu czy przedstawienia są dekoratorzy, scenografowie, charakteryzatorzy, kostiumolodzy i pracownicy garderoby. Do tej pory wielu z nas z łezką w oku wspomina Hansa Klossa czy przygody „Czterech Pancernych i Psa”. Jak powstaje wiernie oddane umundurowanie dla aktorów i statystów? O ile mundury dla tych drugich przeważnie znajdują się w magazynie garderoby, o tyle dla głównych bohaterów najczęściej szyje się je na miarę.

Żywa fotografia a umiejętności fotograficzne.

Fotografia jest ludzką formą sztuki, która składa się z różnych rodzajów dziedzin zależnie od typu wykonywanych zdjęć oraz obiektów. Możemy spotkać się z fotografią mody, przyrody, sztuki, reklamy, martwej natury, portretu, architektury, podróży oraz z fotografią makro, czarno-białą czy też cyfrową.

Poznaj Aleksandrę Czartoryską / Ogińską

Aleksandra Czartoryska

Historię Siedlec tworzyły znane postacie, które zapisały się na kartach historii miasta i kraju. Należała do nich z pewnością Aleksandra Czartoryska. To dzięki niej Siedlce stały się dynamicznie rozwijającym się miastem, zarówno pod względem gospodarczym jak i kulturalnym.