Wróżenie z kart Tarota. Skąd ten zwyczaj?

Karty Tarota pojawiły się w Europie po raz pierwszy w XV wieku w średniowieczu. Legenda głosi, że do Europy przywieźli go z Egiptu Cyganie. XIX wieczni okultyści doszli do takich wniosków doszukując się podobieństwa brzmienia między angielskimi słowami: Gypsy (Cygan) i Egypt (Egipt). Popularne są także teorie, że Tarota stworzyli Templariusze lub Katarzy. Niektórzy współcześni badacze wiążą powstanie Tarota z bardzo popularną wśród średniowiecznych elit Sztuką Pamięci, wywodzącą się ze starożytnej Grecji mnemotechniką służącą do zapamiętywania przemówień i pojęć za pomocą symbolicznych wyobrażeń. Współczesny znawca Tarota, autor pierwszej polskiej tali kart, Witold Suliga uważna jednak, że geneza kart pozostaje zagadką.

Zostań kolejkowiczem – oszczędź swój czas !

Kolejka może nam się kojarzyć różnorodnie od pojazdu, który zawiezie nas z Gdańska do Sopotu, po małą elektryczną zabawkę dla dzieci. O ile te skojarzenia są raczej pozytywne, to już irytacją napawa skojarzenie kolejki ze sklepem bądź urzędem. Naprzeciw temu powstała niezwykła idea stworzenia systemu kolejkowego. Na czym on polega?

Norma ISO 22000- co to takiego?

Świadomość konsumentów wzrasta z każdym dniem. Coraz więcej osób zwraca dużą uwagę na jakość kupowanej żywności oraz sprawdza czy jej producenci są godni zaufania.

Obróbki ślusarskie – gdzie znajdą swoje zastosowanie?

Ślusarstwo należy do bardzo starych zawodów, a początkowo ślusarze byli nieodłącznymi kompanami kowali. Oryginalnie zajmowali się przede wszystkim wytwarzaniem zamków do drzwi, kluczy oraz okuć, a także ostrzeniem narzędzi, następnie ich kompetencje rozszerzały się na obróbkę innych przedmiotów metalowych metodą na zimno.

W jaki sposób powstaje ładna oprawa książki?

Druk offsetowy, czyli tak zwany offset, jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych technik druku. Jest on jednocześnie techniką, która opłaca się tylko przy druku wysokonakładowym, czyli na przykład przy drukowaniu książek czy magazynów. Warto dowiedzieć się trochę więcej na temat tego, jak powstaje zarówno książka, jak i sama jej okładka, która czasem może zapierać dech w piersiach.

W jaki sposób prawidłowo zorganizować transport zwłok?

Gdy tragiczne okoliczności czyjegoś odejścia pogrążają nas w głębokim smutku, ciężko myśleć o kwestiach związanych z formalnościami dotyczącymi pogrzebu. Dlatego w takiej sytuacji dobrze mieć wokół siebie życzliwych bliskich, którzy pomogą nam w przygotowaniu kwestii związanych z żałobnymi uroczystościami. Jeżeli jednak jesteśmy pozostawieni sami sobie, warto zwrócić się do zakładu, który pomoże nam się ze wszystkim uporać.

Ekologiczny rower z kartonu

Pierwszy ekologiczny rower z kartonu. Izraelski projektant podbija świat Jednym z niezmiennie obowiązujących trendów w ciągu kilku ostatnich lat jest bycie eko. Wiąże się to nie tylko z segregacją odpadów, jak przede wszystkim ze zmianą stylu życia. Czy wykorzystanie opakowań może zmienić je najlepsze?

Praktyczne oświetlenie łóżka szpitalnego– wygoda i komfort dla każdego

Wyposażenie szpitala jest niezwykle ważną kwestią, gdyż ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo pacjentów i sprawną pracę personelu medycznego. Z punktu widzenia pacjentów najważniejszym miejscem w szpitalu jest łóżko, na którym spędzają większość czasu. Należy zadbać więc o to, by było ono bezpieczne, a także właściwie i profesjonalnie oświetlone. W tym celu trzeba wybrać i zainstalować odpowiednie panele nadłóżkowe.

Bydgoszcz – miasto ciekawych wydarzeń

Szukasz wydarzeń muzycznych, kulturalnych lub sportowych? Odwiedź Bydgoszcz. Stolica województwa kujawsko-pomorskiego to miasto, które nigdy nie zasypia a bogactwo imprez cyklicznych sprawia, że nie sposób się tam nudzić.