Categories
Rodzina

Zdrada – kiedy i dlaczego i jak ją wykryć?

Spośród wszystkich małżeństw coraz częściej dochodzi do zdrady i jest to spowodowane wieloma czynnikami a nie tylko jednym. Wiele par żyjących bez ślubu również zdradza nagminnie. Gdzie dochodzi do zdrady i kto najczęściej to robi dowiesz się już za chwilę. W artykule tym znajdziesz też sposoby na wykrycie zdrady. Zapraszam do czytania.zdrada1

Kto częściej zdradza?

Jak wynika z wielu badań przeprowadzonych w różnych krajach i w różnym czasie, wychodzi na to że to kobiety częściej zdradzają swoich partnerów, chociaż różnica nie jest zbyt duża. Kobiety oprócz seksu potrzebują także wielu innych rzeczy jak np. rozmowy, zrozumienia czy przytulenia. Często nie mogą na to liczyć ze swoimi partnerami i to rodzi duże prawdopodobieństwo zdrady.

Gdzie dochodzi do zdrady?

Najczęściej do zdrady dochodzi w pracy. Nie ma się co dziwić skoro minimum 1/3 dnia w niej spędzamy. Wydawać by się mogło, że chodzi o seks dla stanowiska lub dla większych premii ale odsetek takich przypadków jest naprawdę niski. Przyjęło się tak, że to szef sypia z pracownicą a ona ma z tego korzyści finansowe. Tak naprawdę takich przypadków jest bardzo mało a większość zdradzających to osoby współpracujące. Najgorzej jest na wyjazdach służbowych gdzie dochodzi alkohol i daleka odległość od domu.

Wykrywanie zdrady

Jeśli jeden z partnerów zdradza to musi się sporo namęczyć by zataić ten fakt przed drugą osobą. Jeśli robi to dobrze to nigdy nie zostanie wykryty. Są jednak sposoby na to by przekonać się w 100% o podejrzewanym związku na boku i może tu bardzo pomóc nowa technologia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJednym z najbardziej znanych chwytów zdradzających jest zapisywanie numerów telefonów pod innym imieniem, i tak przykładowo jeśli żona rozmawia lub smsuje z Agatą to może być tak, że ten telefon ma Roman. Warto więc sprawdzić do kogo należy telefon a zrobić to jest bardzo łatwo. Wystarczy spisać numer i zadzwonić z innego telefonu udając że się pomyliliśmy.

podsluch-samsung-galaxy-s-plusTelefony mogą pomóc zdradzającym ale także mogą ich całkowicie zdemaskować. Obecna technika pozwala na zamontowanie w telefonie podsłuchu. Wystarczy taki telefon dać do specjalisty na kilka godzin, który zmodyfikuje go tak, by nagrywał wszystko co się na nim robi: rozmawia, smsuje, mmsuje i przesyłał dalej. Taki telefon można kupić lub dać do zmodyfikowania w warszawskiej firmie KGA.pl. Niestety jest to spory jednorazowy wydatek.

zdrada6Kolejną rzeczą pomagającą wykryć zdradę jest nadajnik gps. Można go włożyć do auta tak, żeby druga osoba o tym nie wiedziała i moduł gps będzie nagrywał całą trasę z podaniem prędkości, postojów czy nawet ilością otwieranych drzwi. Takie urządzenie nie jest drogie bo można je już kupić np. na aukcjach internetowych za 200-300 zł.

nano-mikro-kamerkaW pokoju można zamontować mikro kamerę, która czarno na białym pokaże zachowanie innej osoby i będzie niepodważalnym dowodem. Kamery te są bardzo małe i można je ukryć w praktycznie każdym przedmiocie w domu. Może to być przykładowo zegar, świecznik czy szkatułka. Ceny takich urządzeń bardzo się wahają w zależności od ich wielkości i od tego czy nagrywają obraz czy przekazują go na bieżąco za pomocą sieci bezprzewodowej.

Oprócz opisanych sposobów wykorzystujących nowe technologie są stare „patenty” pozwalające na wykrycie przypuszczalnej zdrady. Pierwsze co możemy zrobić to kontrolowanie drugiej osoby czy faktycznie jest w pracy tak jak mówiła i czy wraca o stałych godzinach czy różnych.  Kolejnym sposobem, który wykrywają szczególnie kobiety jest zapach innych perfum na ubraniach mężczyzny. Dla panów sygnałem alarmowym może być  sytuacja, w której żona zaczyna się coraz ładniej stroić do pracy i więcej poświęcać na makijaż. Te sposoby mają jednak bardzo niską skuteczność i w przypadku pomyłki wiele razy dochodzi do kłótni, które mogą zamienić się z czasem w rozwód.

W związku z tym warto w wypadku podejrzenia zdrady skorzystać z opisywanych sposobów wykrywania wykorzystujących sprzęt elektroniczny i szpiegowski. Trzeba używać go jednak bardzo ostrożnie gdyż w przypadku kiedy przypuszczenia o zdradę będą mylne a ktoś wykryje podsłuch czy kamerę to wtedy może się dziać…

 

Jeśli macie pytania do podanych metod lub jeśli znacie jakieś inne wykorzystujące nowe technologie (np. kontrolowanie komputera, tabletu) to proszę pisać w komentarzach, chętnie odpowiem.

W artykule wykorzystano ilustracje i zdjęcia ze stron www.kga.pl oraz sxc.hu.

27, 11, 2013