Categories
Zdrowie i samopoczucie

Zalety prywatnej opieki zdrowotnej

Często mówi się, że zdrowie jest najważniejsze, że jest to jedyna rzecz, której nie da się kupić za pieniądze. Trudno jest się z tym nie zgodzić – wielu milionerów straciło życie zbyt wcześnie, mimo, że pieniędzy im nie brakowało. Nie dziwi więc fakt, iż niemal z dnia na dzień więcej ludzi zaczyna zwracać uwagę na własne zdrowie. Coraz modniejszy staje się zdrowy tryb życia – prawidłowe odżywianie, ruch itp. Tłuste jedzenie, fast foody, czy też słodkie napoje gazowane powoli wychodzą z mody.

By mieć pewność, że organizm jest w dobrej kondycji, powinno się robić regularne badania. Nie chodzi tu oczywiście, by były one codziennie. Niemniej raz do roku z pewnością dobrze byłoby się przebadać. Gdzie jednak udać się w tym celu?

Większość Polaków jest ubezpieczona i płaci regularne składki na NFZ. Dzięki temu praktycznie każdy z nas ma zapewnioną darmową opiekę lekarską. Jak to jednak wygląda w praktyce? Okazuje się, że opłacanie składek nie ma większego znaczenia – w kolejce do specjalisty czeka się niekiedy ponad rok. Jak więc dbać o własne zdrowie, skoro na pomoc państwa nie można liczyć?

Co dają prywatne kliniki i przychodnie?

Na szczęście z pomocą przychodzi prywatna służba zdrowia. Choć nadal wielu ludzi niepewnie patrzy na tego typu rozwiązania (co miesiąc trzeba płacić kolejne składki), to liczba klientów korzystających z tego typu usług stale rośnie. Dlaczego ludzie mimo wszystko decydują się na kolejne opłaty? Przede wszystkim dlatego, że dają one:

  • błyskawiczny dostęp do wielu specjalistów – koniec z wielomiesięcznym oczekiwaniem na wizytę, jak to często ma miejsce w przypadku NFZ – „bo limity na ten rok się już wyczerpały”,
  • niskie ceny – koszt takiej składki często jest niższy niż ten, który automatycznie pobierany jest z pensji na NFZ,
  • duży wybór lekarzy – w przypadku „popularnych” specjalistów takich jak internista czy stomatolog, zazwyczaj nie ma kłopotu, jednak w razie lekarzy z rzadszą specjalizacją często zdarza się, że w danym mieście ich po prostu nie ma – decydując się na prywatną opiekę zdrowotną praktycznie nie ma tego kłopotu.

Tak więc prywatna opieka zdrowotna jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, komu naprawdę zależy na swoim zdrowiu. Warto zatem w  miarę możliwości z takiej opcji również korzystać.

18, 12, 2012