Categories
Relaks

Wypoczynek w miejskiej dżungli

Życie dżungli, także tej miejskiej kręci się wokół wody. Jest ona niezbędna do życia, zapewnia komfort, podnosi walory estetyczne, czy też po prostu stwarza idealne warunki do rekreacji i odpoczynku. Lato tuż, tuż więc przyjrzyjmy się jej bliżej.

Yoga-in-The-City-Relax-Girl-and-Breathe-620x350

 

Przyjazne mieszkańcom miasta to obecnie coś więcej niż dobra komunikacja lub przyzwoite drogi. Aglomeracje powinny dbać o zapewnienie komfortu w przypadku każdej aktywności, także w zakresie odpoczynku. Jak można uzyskać ten efekt na przykładzie efektywnego wykorzystania wody?

Relaks w słoneczny dzień

Bez wątpienia doskonałymi miejscami do odpoczynku i rekreacji są plaże. Mogą być one zlokalizowane zarówno przy jeziorach, morzu, a nawet przy rzekach. Plażowanie to jedna z najpopularniejszych form odpoczynku. Relaks na leżaku lub spacerowanie wzdłuż linii wody potrafi ukoić zszargane nerwy. Wiele miast posiada dostęp do takich miejsc, mogą to być np. bulwary, stawy w miejskich parkach i inne. A dla spragnionych adrenaliny woda umożliwia podejmowanie aktywności fizycznej. Sporty wodne to idealny sposób na zabawę i relaks. Niestety klimat sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu jedynie przez kilka miesięcy w roku… Ale warto poczekać, aby doładować się. Wielu mieszkańców miast jest bowiem uzależnionych od adrenaliny, dlatego też wybierają tą formę relaksu.

 

Jeśli nie plaża, to co?

Nie wszystkie miasta posiadają możliwość stworzenia przyjaznego mieszkańcom miejsca do relaksu nad wodą na świeżym powietrzu. Dlatego doskonałą alternatywę stanowią baseny kryte. Pływalnie kąpielowe umożliwiające rekreację i po prostu dobrą zabawą cieszą się nieustanną popularnością.

Warunki klimatyczne w Polsce umożliwiają korzystanie z basenów otwartych jedynie w sezonie letnim, dlatego znacznie więcej buduje się basenów krytych. Czy sam projekt basenu musi być kosztowny? Oczywiście, że nie!  Warto skorzystać z bazy gotowych projektów architektonicznych. Można wśród nich znaleźć chociażby projekt zespołu basenów obejmujący krytą pływalnię oraz niewielki park wodny z funkcją Spa. Tego typu kompleks może być wykorzystywany na potrzeby rozwoju dzieci i młodzieży np. w ramach zajęć szkolnych. Może również funkcjonować niezależnie lub jako uzupełnienie każdego innego obiektu: placówki oświatowej, sportowej, szkoły, sali gimnastycznej czy świetlicy gminnej mówi przedstawiciel firmy ProjektyTypowe.pl.

 

13, 05, 2014