Categories
Dział IT

Wirtualne centrum danych – elastyczne i prywatne środowisko IT w chmurze

Twoja firma potrzebuje rozwiązań o dużej mocy obliczeniowej w dziedzinie IT? Zależy ci na wysokim bezpieczeństwie i wydajności dla aplikacji? Chcesz jednocześnie płacić za tego rodzaju rozwiązania jeszcze mniej niż za standardową infrastrukturę? W takim przypadku sprawdź usługę wirtualnego centrum danych.

Wirtualnym centrum danych nazywa się specjalną wirtualną serwerownię działającą w chmurze, dzięki której można stworzyć efektywnie pracujące systemy dla biznesu. Z jego wykorzystaniem można tworzyć nowe serwery, instalować systemy i oprogramowanie, a także zarządzać nim bez konieczności fizycznej obecności, ponieważ można zrobić to całkowicie on-line z dowolnego miejsca na świecie.

 

Rozwiązanie takie jak wirtualne centrum danych nie wymaga również inwestycji w infrastrukturę, a co za tym idzie, nie trzeba również we własnym zakresie zajmować się jego serwisowaniem i naprawą ewentualnych awarii, ponieważ wszystkim będzie trudnić się obsługa centrum.

doneit2
Wirtualne centrum danych

 

 

Korzyści biznesowe i techniczne:

  • przekazanie kwestii zarządzania wirtualnym centrum danych w ręce doświadczonych pracowników IT
  • błyskawiczne wdrożenie i dopasowanie centrum do indywidualnych potrzeb klienta
  • możliwość korzystania z gotowej do użycia infrastruktury składającej się z serwerów, przestrzeni dyskowej, pamięci operacyjnej, urządzeń sieciowych
  • brak przerw związanych z awariami sprzętu
  • separacja wielopoziomowa – wykorzystywane środowisko jest całkowicie prywatne
  • możliwość wyboru najbardziej dogodnej formy rozliczenia za wirtualne centrum danych, na przykład jako stałe opłaty miesięczne czy też płatność typu pay-as-you-go, czyli wyłącznie za wykorzystane zasoby
  • możliwość monitorowania i zarządzania przez internet w czasie rzeczywistym
  • brak konieczności kupna licencji na korzystanie z systemów operacyjnych i baz danych

 

Jeżeli szukasz wirtualnego centrum danych, możesz skorzystać z niego także w T-Mobile. Na stronie operatora (biznes.t-mobile.pl) znajdziesz kalkulator wirtualnego centrum danych T-Mobile, dzięki któremu możesz dowiedzieć się, jak dużo zaoszczędzisz dzięki skorzystaniu z usługi.

26, 08, 2016