Categories
Podróże

Sposób na dłuższe wakacje

Kończą się wakacje a Ty nadal nigdzie nie pojechałeś. W pracy młyn, więc przydałby się weekendowy wypad. Tylko gdzie? Spokojnie, mamy receptę na to, jak zaplanować miłą wycieczkę po mieście i nie zwariować.

Dwa lub trzy dni wolne od pracy to zbyt mało czasu na zaplanowanie większej podróży, dlatego też często wybieramy znane miejsca w Polsce. Sprawdzonym sposobem na wykorzystanie weekendu jest zwiedzanie dużych polskich miast np. Krakowa czy Wrocławia. Niestety często gubimy  się  w  gąszczu  atrakcji  i  ciekawych  miejsc,  a  wycieczka  zamiast  przynosić  radość, zwyczajnie jest męcząca. W dobie Internetu inspiracji dostarczą Wam blogi i portale podróżnicze. Często także wynajmując nocleg w danym mieście, firma udostępnia turystom bazę sprawdzonych miejsc (restauracji, kawiarni, muzeów). Na przykład sieć apartamentów Turnau oprócz wynajmu przygotowała dla swoich gości bloga tu-polecam.pl, na którym znajdują się ciekawe i sprawdzone pomysły  na  wycieczki  po  mieście.  Tylko  jak  zabrać  się  do  planowania weekendowego wypadu? Podpowiadamy na co powinniście zwrócić uwagę przed wyjazdem.

Plan to podstawa

Gdy już zdecydujecie się na pobyt podczas weekendu w większej aglomeracji miejskiej, to  na  samym  początku  zastanówcie  się,  jak  lubicie  spędzać  wolny  czas  i  jakie  są  Wasze zainteresowania.  Wtedy  łatwiej  będzie  Wam  dopasować  miejsce  i  zaplanować  atrakcje.  Jeśli liczycie na dobrą zabawę szukajcie w danym mieście festynów, koncertów, parków rozrywki, parku wodnego lub oceanarium. Możecie tam pójść samodzielnie lub spędzić czas na zabawie z rodziną i  przyjaciółmi,  co  sprzyja  zacieśnianiu  więzi  pomiędzy  Wami.  Dla  fanów  historii,  kultury  i wszystkiego, co z tym związane polecamy muzea, galerie, zabytki, pomniki, kościoły oraz miejsca związane z ważnymi wydarzeniami. Adresy tych miejsc znajdziecie bez trudu w Internecie i  w Punktach Informacji Turystycznej.

Aktywny wypoczynek

Te kilka  dni  weekendu  możemy  wykorzystać  również  do  tego,  by  zadbać  o  swoją  kondycję fizyczną. Ciekawym rozwiązaniem jest poznawanie miasta na rowerze lub rolkach. Niekoniecznie musicie mieć własny sprzęt, ponieważ w większych miastach są wypożyczalnie miejskie, gdzie za niewielką opłatą wynajmiecie pojazd na taką wycieczkę. Przed wyjazdem sprawdźcie koniecznie, czy są w tym czasie organizowane jakieś rajdy. W Krakowie na przykład możecie uczestniczyć w rajdzie rolkowym, którego trasa wiedzie przez całe miasto, więc przyjemną jazdę można połączyć z podziwianiem widoków. Jeśli natomiast w pobliżu jest zbiornik wodny, to zdecydowanie polecamy sporty wodne. We Wrocławiu można wypożyczyć kajaki i łódki, aby przemierzyć miasto Odrą.

Turystyczny zamęt

Zapewne  niejednokrotnie  zrezygnowaliście  z  wycieczki  do  jakiegoś  miejsca  z  powodu  jego popularności, a co za tym idzie tłumu turystów. Nikt nie lubi stać w kilometrowych kolejkach, szukać godzinami miejsca parkingowego, czy walczyć o miejsce w restauracjach. Jest na to jeden sposób, ale wymagający więcej wysiłku. Wystarczy, że będąc w obleganym przez turystów mieście pójdziecie  swoimi  ścieżkami  i  znajdziecie  miejsca  z  dala  od  centrum,  schowane,  ale  równie ciekawe i warte obejrzenia. O ile większa będzie Wasza  satysfakcja z samodzielnie odkrytego pomnika lub malutkiej klimatycznej kawiarni. Nawet takie miasta, jak Kraków czy Wrocław, kryją wiele miejsc, gdzie nie dotarli turyści, dzielnice takie jak Podgórze bądź Czyżyny pozytywnie Was zaskoczą. Wystarczy odrobina chęci, plecak i możecie samodzielnie odkrywać miejskie zakamarki.

 

29, 08, 2013