Categories
Sport

Recenzja piłki do siatkówki FIVB Approved MVA 200 Mikasa

mikasa-pilkaSą takie sprzęty sportowe, które owiane są prawdziwą legendą. Zawodowi sportowcy korzystają z nich na co dzień, odnosząc wielkie sukcesy, natomiast każdy amator marzy, aby posiadać taką rzecz.

Często jednak na marzeniach się kończy, ponieważ amatora rzadko kiedy stać na kupno profesjonalnego sprzętu. W przypadku piłki siatkowej MVA 200, firmy Mikasa jest zupełnie inaczej. Na jej kupno może sobie pozwolić praktycznie każdy. Pojawia się jednak pytanie czy piłka, która zrobiła ogromną furorę na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie jest rzeczywiście warta zakupu? Odpowiedź brzmi tak!

Po pierwsze piłka jest innowacyjna sama w sobie. Do tej pory na rynku znaleźć można było jedynie twarde i dość trudne do perfekcyjnego opanowania piłki. Firma Mikasa znalazła na to lekarstwo. Powierzchnia piłki posiada mikroskopijne dziurkowania. W dodatku do uszycia piłki użyto miękkiej skóry syntetycznej. Piłka MVA 200 posiada także zredukowaną liczbę paneli. Wszystko to sprawia, że piłka o wiele stabilniej zachowuje się w powietrzu. Takie rozwiązania pozwoliły także na zmniejszenie siły odbicia oraz zwiększoną siłę uderzenia. Gracz ma więc dużo większą kontrolę zarówno nad wyjściem, jak i lotem piłki.

Dzięki zastosowaniu ośmiopanelowej budowy piłka zyskała lepszą widoczność. Taka budowa jest rozwiązaniem opatentowanym przez Mikasa, więc tylko kupując piłkę tej marki możemy mieć pewność, że komfort i efektywność gry znacznie się poprawią. Skóra syntetyczna jest niezwykle przyjemna w dotyku, zapewnia piłce miękkość i poprawia przyczepność oraz chwytność. Producenci piłki zadbali także o estetyczny wygląd produktu. Niebiesko-żółte panele idealnie ze sobą współgrają, nadając piłce nowoczesny wygląd. Piłka MVA 200 z pewnością poprawi wyniki nie jednego sportowca, a i dla amatora będzie o wiele przyjaźniejszym rozwiązaniem niż twarde ,tradycyjne piłki, które kupić można w każdym hipermarkecie.

Jeśli więc właśnie stoimy przed wyborem jaką piłkę siatkową kupić, to piłka MVA 200 firmy Mikasa wydaje się być najlepszym wyborem. Nie tylko dlatego, że brała ona udział na Igrzyskach Olimpijskich więc z pewnością spełnia wszystkie normy, ale głównie dlatego, że jest niezwykle solidna i trwała. Możemy z powodzeniem grać nią przez kilka lat i z pewnością nic złego się z nią nie stanie. W porównaniu ceny do jakości ten model wypada wręcz rewelacyjnie na tle wielu swoich konkurentów.

Autorem artykułu jest sklep Asport.pl

04, 02, 2014