Categories
Zdrowie i samopoczucie

Proste techniki na poprawę samopoczucia

Każdy z nas ma w swoim życiu momenty, kiedy przygnębienie lub złe samopoczucie utrudnia działanie, odbiera zapał do pracy lub nauki. Jednak dobry nastrój można odzyskać, stosując proste sposoby, których każdy może się nauczyć.

Jedną z prostych technik jest ruch, wysiłek fizyczny. Wstań sprzed komputera, wykonaj kilka przysiadów, podskoków, przeciągnij się. Poprawia to krążenie krwi, dotlenia nieco organizm, sprawia że zastałe stawy mają chwilę odpoczynku. Ważne, aby przy tym otworzyć okno. Taka kilkuminutowa gimnastyka poprawia wydajność w pracy, przełamuje pętlę ponurych myśli, szukanie na siłę problemów.

Drugim sposobem na poprawę samopoczucia są spacery. Po kilku dniach codziennego, 30-minutowego spaceru odczujesz zupełnie inne podejście do życia. Wszystko sprawia duża ilość tlenu, jaka jest potrzebna organizmowi do prawidłowego, zdrowego funkcjonowania. Regularne treningi biegowe znakomicie wzmacniają ten rezultat. Wielu znakomitych biznesmenów, artystów i prezenterów telewizyjnych (np. znany z teleekspresu Maciej Orłoś) regularnie uprawia jogging, czyli niezbyt forsowne bieganie dla przyjemności. Z czasem apetyt rośnie w miarę jedzenia i mamy ochotę na zwiększenie dystansu.

Można z czasem pokusić się o udział w okolicznym biegu na 5, 10 km albo dołączyć do maratonu. Ludzie sukcesu potrafią przełamywać swoje wewnętrzne ograniczenia. Wtedy kiedy inni się poddają, oni idą do przodu i mimo wysiłku, niewygody lub ryzyka podążają nieustępliwie naprzód. Aby zmienić swój sposób myślenia, by osiągać sukcesy, można także zapisać się na szkolenia – lub w bardziej ambitnej formie na life coaching.

Częstą przyczyną złego samopoczucia w pracy jest siedzenie z pustym żołądkiem w biurze. Ważnym nawykiem są regularne posiłki lub nawet drobne przekąski. W USA zbadano grupę dzieci która na każdej przerwie jadła zdrowe, zbożowe przekąski lub owoce i taką, która miała tylko duże śniadanie rano i obiad około 13. Rezultaty były widoczne jak na dłoni – wyniki w nauce, jak i zadowolenie z jej efektów poprawiły się wyraźnie w grupie która miała stały dostęp do jedzenia. Mózg potrzebuje cukrów i witamin do właściwego funkcjonowania. Jednak sporo osób o tym zapomina, bo „nie wypada” jeść w pracy albo zostanie to odebrane jako lenistwo i szukanie przerwy.

Inną bardzo wydajną metodą na poprawę samopoczucia wciągu dnia jest krótka drzemka. Nawet 20 minut odpoczynku pozwala oczyścić umysł, pozbyć się nadmiaru stresu i zrelaksować mięśnie karku, które niepotrzebnie napinają się w trakcie pracy przy komputerze lub nad tak zwaną papierkową robotą.

Idealny moment na zmiany w życiu nie nastąpi za miesiąc ani za 10 lat. To często małe nawyki, drobne zmiany sprawiają, że nasze życie staje się lepsze, pełniejsze i szczęśliwsze.

Jest na to metoda – wyżej wspomniane profesjonalne doradztwo – gdzie doświadczony trener pomoże Ci uwolnić się z błędnych nawyków, zapomnieć o porażkach z przeszłości i stworzyć nowy plan, który zaczniesz realizować z radością, i entuzjazmem.

Autor: Marek Olszak

Zapraszam na stronę http://twojecele.eu/ po więcej informacji.

20, 01, 2015