Categories
Zdrowie i samopoczucie

Proste sposoby na bóle kręgosłupa

Jedne z najnowszych badań wskazują na to, że niestety aż 80 procent ludzi zacznie wzmagać się z bólami kręgosłupa. Jest to chyba dostatecznym powodem na to, aby zadbać o swoje plecy na co dzień. W tym poradniku zamieszczonych zostanie kilka wartościowych porad, jak poradzić sobie z dolegliwościami oraz im zapobiegać

Gorące i relaksacyjne kąpiele


Należy nalać do wanny tyle wody, aby po wejściu doszło do zanurzenia po szyję. Jej temperatura powinna być bardzo ciepła, ale nie gorąca. Nie chodzi o to, aby się poparzyć. Czas jaki powinno się tam spędzić, to ok. 15 minut. Wedle uznania można dodać krople aromatycznego olejku. Ważne aby temperatura wody podczas kąpieli zbytnio nie spadła, aby temu zapobiec możemy co jakiś czas dolewać trochę nowej , gorącej wody.

Skorzystanie z sauny


Podobny efekt do tego, który został opisany wyżej da wizyta w saunie – zarówno suchej, jak i parowej. Tego typu działania nie należą do najdroższych, a daje dużo więcej korzyści. Z sauny można obecnie skorzystać podczas wizyty na basenie czy centrum spa więc jest również bardzo łatwo dostępna. Jako przykład – sauna inhalacyjna dodatkowo udrożni drogi oddechowe, co może mieć kluczowe znaczenie w okresie jesienno-zimowym.

Nagrzewanie bolących miejsc


W niektórych wypadkach wystarczy jedynie ogrzanie ciepłym powietrzem np. suszarki lub naklejenie łatwo dostępnych plastrów rozgrzewających na miejsce bólu – w tym przypadku są to plecy. Dla osób o nadciśnieniu lub źle tolerujących gorąco może dobrze sprawdzić się okład z worka wypełnionego kostkami lodu. Tak przygotowany należy owinąć cienkim ręcznikiem lub chłodzącym plastrem. Jeżeli ktoś jest bardziej leniwy może zaopatrzyć się również w specjalne okłady wielorazowego urzytku które nie żadnych dodatkowych plastrów, taśm czy ręczników Niestety akurat ten sposób nie zawsze przynosi ulgę dla bólów kręgosłupa.

sposoby

Korzystanie z poduszek ortopedycznych


Poduszki ortopedyczne są typem poduszki dbają o odpowiednią stabilizację na właściwym poziomie pleców, szyi i karku podczas snu(wi\ecej na ten tamet można przeczyta\c w moim artykule: Jak działa poduszka ortopedyczna?). Korzystanie z nich daje szereg pozytywnych właściwości:
• w znaczącym stopniu zmniejszają bóle głowy oraz karku;
• dbają o właściwy przepływ krwi;
• części ciała, które mają z nimi styczność są przez nie masowane;
• łagodzą ból kręgosłupa podczas snu;
• poprawiają ogólną jakość snu dzięki zwiększonemu komfortowi.

18, 11, 2014