Categories
Informacje

Praktyczne oświetlenie łóżka szpitalnego– wygoda i komfort dla każdego

Wyposażenie szpitala jest niezwykle ważną kwestią, gdyż ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo pacjentów i sprawną pracę personelu medycznego. Z punktu widzenia pacjentów najważniejszym miejscem w szpitalu jest łóżko, na którym spędzają większość czasu. Należy zadbać więc o to, by było ono bezpieczne, a także właściwie i profesjonalnie oświetlone. W tym celu trzeba wybrać i zainstalować odpowiednie panele nadłóżkowe.

Panele te nazywane są także zestawami nadłóżkowymi albo panelami przyłóżkowymi. Są to wielofunkcyjne urządzenia łączące funkcje oświetlenia, zasilania w energię elektryczną oraz w gazy medyczne. Profesjonalnym producentem paneli w konkurencyjnych cenach jest firma INMED-Karczewscy, której szczegółowa oferta znajduje się na stronie internetowej inmed.pl. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją urządzeń medycznych i zaopatrzenia medycznego. Specjaliści pracujący w firmie posiadają wieloletnie doświadczenie w swojej branży, a w swojej pracy wyróżniają się rzetelnością i zaangażowaniem. Firma wykonuje zlecenia z zakresu instalacji gazów medycznych i wyrobów dla gazów medycznych. Zatrudnia zespół 70 doświadczonych specjalistów, którzy projektują i realizują najbardziej skomplikowane projekty. Pracownicy firmy zapewniają, że są w stanie podołać każdemu zleceniu z zakresu instalacji gazów medycznych i produkcji paneli nadłóżkowych. Dbają o ciągły rozwój firmy i zadowolenie klientów, oferując nowoczesne i bezpieczne kolumny sufitowe, panele nadłóżkowe oraz inne urządzenia medyczne.

W trosce o komfort i wygodę pacjentów na salach chorych panele przyłóżkowe są najczęściej wyposażane w oświetlenie ogólne, a także miejscowe, czyli do czytania, oraz oświetlenie nocne. Zadaniem oświetlenia ogólnego jest oświetlanie sali chorych światłem odbitym od ściany i sufitu sali. Najczęściej stosowane jest oświetlenie jarzeniowe z wykorzystaniem odpowiednich lamp spełniających parametry oświetleniowe wg. normy opisującej wymagania w tym względzie w jednostkach służby zdrowia. Norma ta oprócz parametrów temperatury barwowej czy współczynnika RA mówi także o natężeniu światła na wysokości powierzchni łóżka oraz na powierzchni podłogi.

Oświetlenie miejscowe nazywane też do czytania coraz częściej wykonywane jest w technologii LED. Podobnie jak oświetlenie ogólne musi spełniać wymagania normy i być przyjazne zarówno dla pacjenta jak i dla personelu medycznego. Oświetlenie to często jest używane przy oględzinach pacjenta i nie powinno ono zmieniać naturalnego koloru skóry pacjenta, który to może odzwierciedlać stan zdrowia pacjenta.

Oświetlenie nocne od jakiegoś czasu wykonywane wyłącznie w technologii LED ma za zadanie przede wszystkim umożliwić pacjentowi bezpieczny powrót do łóżka w porze wieczornej i nocnej np. wracającemu z toalety bądź z badań.

Producenci oferują także bardziej specjalistyczne panele, jak np. panele artystyczne, których projektowanie przebiega wspólnie z klientem. Użytkownik może zdecydować, jak dany panel będzie wyglądał, jaki będzie miał kształt i nadruki graficzne. Produkty te są odpowiednie do zainstalowania w miejscach gdzie estetyka spotyka się z technologią medyczną, jak w klinikach chirurgii plastycznej. Kształt i grafikę tych paneli można dobrać indywidualnie do każdej sali. Mogą one występować jako panele jedno- lub dwustanowiskowe o orientacji pionowej lub poziomej.

 

panele nadłóżkowe

Szeroki wybór specjalistycznych, funkcjonalnych i atrakcyjnych wizualnie paneli nadłóżkowych znajduje się w ofercie firmy INMED-Karczewscy. Firma na swojej stronie internetowej daje możliwość skonfigurowania własnego panelu poziomego lub pionowego przy pomocy specjalnego programu komputerowego.

02, 04, 2015