Categories
Moda i uroda

Piękno od stóp do…stóp, czyli pedicure najlepszym trendem na lato

W upalne dni pokazujemy coraz więcej ciała. A wszystko zaczyna się od nóg. Wraz z nadejściem przyjemnie wysokich temperatur zakładamy coraz mniej zakrywające stopy buty. Gładka skóra i nienaganne paznokcie to najlepsza ich ozdoba. Jak zadbać o nie latem?

Popękana skóra pięt, nierówno pomalowane, a do tego niesymetrycznie opiłowane paznokcie to koszmar mogący zakłócić sen nocy letniej niejednej z kobiet. Ale na ratunek ich urodzie i estetycznemu wyglądowi przychodzi pedicure. Na jaki rodzaj zabiegu się zdecydować, aby stopy zyskały nienaganny wygląd podpowiadają specjaliści z Instytutu Piękna & SPA Dermique.

 

dermique.plTradycyjnie

Pedicure tradycyjny to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Dzięki niemu stopy stają się gładkie i estetyczne. W czasie tego zabiegu zrogowaciały naskórek zostaje usunięty za pomocą specjalistycznej, a zarazem bezpiecznej frezarki. Następuje skrócenie oraz opiłowanie paznokci, a także odsunięcie nachodzącego na nie naskórka. Zabieg kończy malowanie paznokci lakierem lub muśnięcie ich powierzchni oliwką z witaminami.

 

Trend na French

Czym różni się french pedicure od tradycyjnego? Po wykonaniu podstawowych czynności pielęgnacyjnych stóp, paznokcie są malowane charakterystyczną techniką. Jej znakiem rozpoznawczym jest biała końcówka i cielisty (różowy lub beżowy) kolor paznokcia. Dzięki niemu płytka wygląda naturalnie.

 

Moc japońskich receptur

Pedicure japoński działa zbawiennie na płytki. Po wykonaniu czynności właściwych dla pedicure klasycznego paznokcie zostają intensywnie wzmocnione, zyskując przy tym połysk różowej perły. Jakie są efekty? Paznokcie stają się błyszczące, a dodatkowo odżywione składnikami mineralnymi (między innymi witaminy A + E), keratyną, pyłkiem pszczelim czy krzemionką z morza japońskiego.

 

SPA dla stóppedicure

Pedicure SPA to nie tylko dbałość o estetyczny wygląd, ale i relaks. Pedicure klasyczny wzbogacono tu o relaksującą kąpiel stóp, masaż nóg (do poziomu kolan), a także maskę  odżywczą i kremem. Zabieg ten przynosi ulgę zmęczonym stopom.

 

Ekskluzywnie

Pedicure exclusive to wyrafinowane połączenia pedicure typu SPA z przynoszącą doskonałe efekty kąpielą parafinową. O piękną, gładką skórę dba się tu poprzez czynności pedicure klasycznego, kojącą kąpiel, maskę odżywczą i silnie działające serum. Następnie stopy poddaje się zabiegowi kąpieli parafinowej.  Całość pozwala zadbać o piękny wygląd, a jednocześnie  stanowi doskonały sposób na odprężenie po pełnym wyzwań dniu czy tygodniu.

25, 06, 2014