Categories
Zdrowie i samopoczucie

Olej arganowy w służbie piękna

Olej arganowy cieszy się coraz większą popularnością. Jego egzotyczne pochodzenie i szerokie działanie sprawiają, że  coraz więcej kobiet poszukuje go w sklepach kosmetycznych. Dlaczego w północnej Europie „złoto Barberów” robi tak zawrotną karierę?

Drzewo arganowe jest jednym z najstarszych gatunków i występuje tylko w południowej części Maroka na terenach, które od 1998 roku widnieją na liście rezerwatów biosferycznych UNESCO. Olej pozyskiwany z jego nasion zaliczany jest do grupy najdroższych na świecie. Nazywany „płynnym złotem” lub „złotem Barberów” posiada wiele drogocennych właściwości.

 

Olej arganowy

Zalety

Co jest w nim takiego szczególnego? Olej arganowy jest bogaty w jedno- oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe, a także kwas oleinowy i linolowy. Ten ostatni jest podstawowym kwasem, który nie może być syntezowany przez nasze ciała, a co za tym idzie musi być składnikiem prawidłowej diety. Kiedy jednonienasycone kwasy tłuszczowe odpowiadają za obniżenie poziomu „złego cholesterolu”, wielonienasycone pełnią ważną rolę  w czasie budowy ścian komórkowych i produkcji leukocytów. Co więcej, olej arganowy zawiera sporą dawkę witaminy E. Jest to doskonały antyutleniacz neutralizujący wolne rodniki. A dodatkowo, dzięki zawartości glicerydów, wykazuje działanie przeciwzapalne.

 

Zastosowanie w medycynie naturalnej

Jeden z najstarszych gatunków drzew towarzyszył ludziom od wielu wieków, a oni zaczęli czerpać z jego leczniczych właściwości. Olej arganowy w medycynie naturalnej znalazł niezwykle szerokie zastosowanie. Zapobiega chorobie Alzheimera i Parkinsona, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi, skóry i prostaty, obniża ciśnienie, poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko zawału serca czy miażdżycy.

 

Zastosowanie w kosmetyce

Olej arganowy to prawdziwy eliksir młodości.  Spowalnia procesy starzenia, pozwala na pozbycie się problemów skóry, jak trądzik czy poparzenia słoneczne, a także dodatnio oddziałuje na włosy, przeciwdziałając ich wypadaniu i rozdwajaniu. Dodatkowo działa wspomagająco w walce z cellulitem – mówi przedstawiciel firmy Elfa Pharm Polska producenta kosmetyków marki Green Pharmacy. Właśnie dlatego wykorzystując jego cudowne właściwości stworzyliśmy całą linię produktów do pielęgnacji, w której skład wchodzą między innymi krem do twarzy, balsam do ciała, szampony, odżywki i olejki do włosów, żel pod prysznic, olejek czy sól do kąpieli. Jego działanie doceniają wszystkie nasze klientki. Nasze najwyższej jakości kosmetyki, bazujące na naturalnych składnikach, zapewniają nie tylko olśniewające efekty, ale możliwość doznań, jak w najlepszym SPA

.  

 

 

20, 06, 2014