Categories
Pieniądze

Obiektywna recenzja eKonta mobilnego

Rachunek osobisty w mBanku zna chyba większość Polaków, nawet, jeśli sami nie są klientami akurat tego banku. mBank od kilku lat wyznacza standardy bankowości mobilnej w Polsce. Rachunek w tym banku można polecić każdemu, kto oczekuje, że w konto osobiste będzie naprawdę tanie, a zarazem potrzebuje unikalnych usług bankowych.

Dla kogo takie konto?

eKonto mobilne może posiadać każda osoba, która ukończyła osiemnaście lat. Aby je założyć wystarczy wypełnić odpowiedni formularz w Internecie, a następnie wybrać jedną z trzech dostępnych opcji.
Następnie musimy potwierdzić umowę. Można to zrobić elektronicznie jednak potrzebne jest nam nasze konto w innym banku. Po drugie możemy zdecydować się na wizytę w placówce. Tam będą mieli już naszą gotową deklaracje, wystarczy kilkanaście minut i gotowe. Opcja trzecia to wysyłka dokumentów kurierem…

Wady eKonta mobilnego…

Pośród minusów rachunku prowadzonego przez mBank wymienić można stosunkowo ograniczoną dostępność bankomatów. Bezpłatnie wypłacać gotówkę można jedynie w sieci BZ WBK, Euronet, Cash4you oraz eCard. Właściwie standardem stało się już proponowanie nieodpłatnej obsługi we wszystkich bankomatach. Jednak w mBanku taka opcja kosztuje dodatkowo pięć złotych miesięcznie.

Kolosalną wadą mBanku jest bardzo agresywna polityka sprzedażowa. Stając się ich klientem, trzeba zadbać o to, ażeby wycofać wszelkie zgody na przedstawienie ofert marketingowych i sprzedażowych. W innym przypadku będziemy zmuszeni systematycznie czyścić skrzynkę pocztową ze spamu.

Innym mankamentem są też bardzo częste zmiany regulaminu. Użytkownicy dowiadują się o nich z wiadomości w systemie transakcyjnym.

Zalety konta mobilnego w mBanku.

eKonto mobilne ma również mnóstwo zalet, które przeważają nad wadami.

Po pierwsze mBank to przede wszystkim działalność w sieci. Większość spraw związanych z naszym kontem możemy załatwić przez Internet lub telefon, bez wychodzenia z domu. W ten sposób unikamy stania w bardzo długich kolejkach.

Inną zaletą jest prosty w obsłudze system transakcyjny. Bez problemu mogą korzystać z niego osoby, które, na co dzień raczej nie korzystają z Internetu. Strona jest naprawdę przejrzysta i przyjazna klientom.

Trzecią ważną zaletą są bezpłatne przelewy oraz darmowe potwierdzenia za pomocą wysyłanego smsa. Dzięki temu zrobienie przelewu jest naprawdę proste. Nie musimy szukać standardowej karty ze zdrapkami.

To konto, które można polecić każdemu kto ceni wygodę i wysoką jakość usług.

mbank

Artykuł została przygotowany przez portal kontobankowe24.pl, jeśli chcesz bezpośrednio zapoznać się z szerszą recenzją – kliknij tutaj.

05, 06, 2015