Categories
Firma

Nowoczesna księgowość z usługą finansowania firm

Jeśli dopiero przymierzasz się do prowadzenia działalności gospodarczej, jak najwcześniej zacznij szukać biura rachunkowego – takiego, którego usługi nie będą ograniczały się wyłącznie do księgowania. Ważne jest, by zakres działalności znacznie wykraczał poza przyjęte standardy. Dzięki temu uzyskasz dostęp do ciekawych rozwiązań, np. w zakresie finansowania własnego przedsiębiorstwa.

Warto poświęcić czas na poszukiwanie nowoczesnego biura rachunkowego z innowacyjnym podejściem do obsługi firm. Dzięki temu można uzyskać profesjonalne wsparcie nie tylko w przypadku prowadzenia księgowości, ale również otrzymać dostęp do ciekawych rozwiązań. Rozwiązań, które pozwalają na rozwój przedsiębiorstwa.

Prowadzenie księgowości to podstawa

Kluczowym elementem usług biura rachunkowego jest księgowość. Ważne jest to, by firma była w stanie zaoferować pomoc w tym zakresie zarówno jednoosobowym działalnościom gospodarczym prowadzonym przez osoby fizyczne, jak również spółkom, spółdzielniom czy stowarzyszeniom. Dlatego większość biur rachunkowych zajmuje się prowadzeniem księgowości uproszczonej oraz pełnej – w zależności od wybranej formy prawnej firmy.

W ramach tych usług profesjonalne biuro księgowe bierze na siebie pełną odpowiedzialność. Odpowiada za jakiekolwiek błędy w dokumentacji i reprezentuje interesy przedsiębiorcy w razie kontroli urzędu skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie da się ukryć, że jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ przedsiębiorca jest wolny od odpowiedzialności.

Ponadto niektóre biura rachunkowe w ramach usług z zakresu księgowości proponują także usługi związane z optymalizacją podatkową. Dla firmy oznacza to możliwość uzyskania informacji o możliwych krokach pozwalających na obniżenie podstawy opodatkowania.

Usługa finansowania firm – czy to się opłaca?

Nowoczesna księgowość nie ogranicza się jednak wyłącznie do prowadzenia ksiąg, reprezentowania interesów klienta czy doradztwa w zakresie optymalizacji podatkowej. W ramach dodatkowych usług świadczy także finansowanie firm. Na czym to polega?

Biuro rachunkowe, poza księgowymi, zatrudnia także specjalistów w zakresie finansów i bankowości. Są to osoby na bieżąco zaznajomione z aktualnymi ofertami bankowymi dedykowanymi przedsiębiorcom. Dzięki temu wyszukują i analizują rozwiązania dopasowane do potrzeb i konkretnych oczekiwań, pozwalając uzyskać środki na rozkręcenie biznesu, rozwój firmy czy finansowanie bieżącej działalności. W ramach usług finansowania, przedsiębiorstwo może ubiegać się o kredyt inwestycyjny, kredyt obrotowy czy limit w rachunku – idealne rozwiązanie, by zachować płynność finansową.

W przypadku Tax Care, specjaliści porównują oferty aż 14 banków, biorąc pod uwagę oczekiwania i potrzeby konkretnych przedsiębiorców. Dzięki temu udaje się wybrać najkorzystniejszą ofertę finansowania, pozwalającą np. na usprawnienie działalności czy jej rozwój. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania są uproszczone formalności – doradca pomaga w wypełnieniu dokumentów wymaganych przez bank.

30, 01, 2016