Categories
Pieniądze

Najlepsze konto oszczędnościowe – charakterystyka ofert

W dobie niestabilnej gospodarki i niepewnych posad pracowniczych coraz więcej osób zwraca swoją uwagę w stronę oszczędzania pieniędzy i lokowaniu ich w produktach bankowych. Szeroka gama możliwości znacznie ułatwia wybór miejsca, w którym pieniądze mają na nas pracować.

Możemy wybierać spośród kont oszczędnościowych, lokat, obligacji, funduszy inwestycyjnych czy polisolokat. Wszystko zależy od naszego nastawienia – chęci oszczędzania lub inwestowania i ilości pieniędzy, jakie chcemy na to przeznaczyć.

Konta oszczędnościowe są jednymi z najchętniej wybieranych instrumentów finansowych. Podbiły serca klientów na całym świecie przede wszystkim swoją prostotą i łatwością obsługi. Owe konto otworzyć możemy w praktycznie każdym banku. Nie zawsze potrzebny jest nam do tego ROR (rachunek-oszczędnościowo-rozliczeniowy), ale jego posiadanie ułatwi proces zakładania kont i realizację późniejszych transakcji między kontami.

Zakładając konto oszczędnościowe powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów dotyczących warunków prowadzenia konta, czyli:

  • wysokość oprocentowania
  • możliwość dokonywania wpłat i wypłat bez utraty odsetek
  • opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku
  • opłaty za przelewy
  • możliwość założenia online
  • maksymalną i minimalną kwotę depozytu

Na podstawie tych informacji możemy wybrać odpowiadające nam konto oszczędnościowe. Aby dokonać odpowiedniego wyboru należy odpowiednio przejrzeć rynek i najlepiej sprawdzić ranking kont oszczędnościowych. Możemy bowiem znaleźć oferty promocyjne, które całkowity brak kosztów uzupełnią o premię finansową. Liczba kont oszczędnościowych na rynku jest dzisiaj bardzo duża, toteż powinniśmy poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty, która zagwarantuje nam najwyższy zysk, przy niskim nakładzie pracy i braku dodatkowych kosztów.

oszczedzanie

 

Konto oszczędnościowe jest bezpiecznym rozwiązaniem lokowania pieniędzy, umożliwiającym regularne wpłaty i gromadzenie kapitału. Pozwala także na wypłaty, które w zależności od kapitalizacji odsetek decydują o ostatecznej kwocie wypłaconych oszczędności. Kapitalizacja dzienna pozwala na zerwanie konta w każdym momencie, bez utraty odsetek. Jest to bardzo ważne w przypadku różnych sytuacji losowych, które mogą wymagać od nas wypłaty oszczędności. Oprocentowanie kont oszczędnościowych pozwala także na zniwelowanie efektu inflacji, powodującej spadek wartości pieniądza, w efekcie czego z czasem możemy kupić mniej towarów za tą samą ilość pieniędzy.

30, 10, 2015