Categories
Technologie

Najlepsze kamery do zastosowań amatorskich i profesjonalnych – przegląd marek.

Nie ważne czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą w obsłudze kamery wideo, decyzja o wyborze odpowiedniego sprzętu jest równie ważna i trudna. Na rynku istnieje wiele marek oferujących modele tak podobne do siebie parametrami sprzętowymi, że wybranie najlepszej z nich może być nie lada wyzwaniem.

Pierwszym krokiem w celu podjęcia dobrej decyzji zakupu kamery wideo jest zrozumienie, które marki produkują wysokiej jakości sprzęt, a które są całkowitą stratą pieniędzy. Poniżej przedstawiamy najlepsze marki kamer, które cieszą się wysoką popularnością i renomą zarówno wśród profesjonalnych kamerzystów, jak i tych rozpoczynających swoją przygodę „za obiektywem”.

Sony

sony handycamChociaż wielu specjalistów w dziedzinie kamer wideo nie zgodzi się z tą opinią, firma Sony produkuje jedne z najlepszych modeli dla początkujących, które zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i prostotę obsługi są dostępne niemal dla wszystkich. Popularna linia Sony Handycam zdobyła kilka lat z rzędu nagrody za najlepsze kamery „poziomu wejściowego”, co świadczy o wysokim stosunku jakości do ceny tejże linii.

Dodatkowo modele z serii Handycam cechują się łatwością obsługi dla użytkownika przy jednoczesnym posiadaniu wszystkich niezbędnych funkcji umożliwiających nagranie profesjonalnego materiału wideo. Jest to najlepszy wybór na start nie tylko ze względu na prosty interfejs i obsługę, ale również ze względu na najniższą w tym segmencie cenę.

Canon

canon video cameraCóż można powiedzieć o firmie Canon, czego nie wie jeszcze każdy zainteresowany rynkiem kamer? Marka ta jest doskonale znana na rynku dzięki wprowadzaniu rok po roku innowacyjnych technologii wyznaczających standardy na rynku kamer wideo, jak i aparatów fotograficznych. Najnowsza linia Canona z pewnością nie będzie wyjątkiem.

Firma ta oferując modele zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i amatorskich zapewnia szeroką gamę opcji w każdym przedziale cenowym. Decydując się na zakup kamery tej firmy możemy zarówno świadczyć profesjonalne usługi takie jak wideofilmowanie, jak również kręcić amatorskie materiały wideo ku własnej uciesze.

Najważniejszą zaletą produktów tej marki jest fakt, że ich jakość w każdym segmencie cenowym jest nie do przebicia. Canon jako wiodący producent lustrzanek cyfrowych, kamer wideo i innego rodzaju sprzętu elektronicznego oferuje klientom produkty, które mogą sobie dopasować w każdym aspekcie, dzięki czemu wiele profesjonalnych firm decyduje się na sprzęt właśnie tej marki.

Panasonic

panasonic camcorderPanasonic jest z pewnością marką najmniej docenianą na rynku kamer, zarówno jeśli chodzi o wysokiej jakości profesjonalny sprzęt, jak i amatorskie kamery wysokiej rozdzielczości. Faktem jest iż sprzęt tej firmy nie może konkurować z najlepszymi modelami Sony czy Canon, jednak za zdecydowanie mniejsze pieniądze dostajemy wysokiej jakości kamery, pozostawiające daleko z tyłu pozostałą konkurencję.

Chociaż kiedyś Panasonic był uważany za firmę produkującą sprzęt low-endowy, w ciągu ostatnich kilku lat firma ta zmieniła swoje nastawienie, dzięki czemu wypuściła na rynek imponującej jakości produkty w cenie znacznie bardziej przystępnej, niż ma to miejsce w przypadku wcześniej wymienionych marek. Porównując modele kamer w tym samym zakresie cenowym, modele tejże firmy oferują doskonałe kamery do różnych zastosowań w najlepszej na rynku cenie.

 

Oczywiście na rynku kamer wideo istnieje wiele innych firm, produkujących dobrej jakości sprzęt zarówno do zastosowań profesjonalnych jak i tych zupełnie amatorskich, jednakże wyżej wymienone marki oferują najlepszej klasy sprzęt pozostawiający daleko w tyle innych producentów, zarówno pod względem technologicznym, jak i jakością wykonania. Decydując się więc na sprzęt, od którego oczekujemy nie tylko wysokiego standardu kręconych filmów, ale również niezawodności, powinniśmy się zdecydować na jedną z trzech wymienionych wyżej marek.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z www.svideo.pl

20, 08, 2013