Categories
Biznes

Na czym polega wymiana walut online

Niektórzy internauci wciąż się ich boją, a inni są nimi zachwyceni. Wbrew pozorom wymiana pieniędzy w internetowych kantorach wcale nie jest skomplikowana i pomaga zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy.

– Żeby w ogóle myśleć o wymianie waluty w internecie, należy posiadać konto w banku – wyjaśnia właściciel internetowej porównywarki e-kantorów strefawalut.pl. – Przykładowo gdy chcemy wymienić euro na złotówki, musimy mieć konto walutowe dla euro oraz oczywiście konto złotówkowe. U nas dalsza procedura wygląda tak, że zaznaczamy w porównywarce czy chcemy kupić walutę, czy sprzedać, wpisujemy interesującą nas kwotę, rodzaj waluty, rodzaj banku i opcjonalnie możemy zaznaczyć „przelew z tego samego banku”, co pozwala oszczędzić na prowizji.

Po kliknięciu „Oblicz” wyskakują propozycje z internetowych kantorów. Znajdziemy tam nie tylko kurs, ale też m.in. jego datę, a nawet ocenę od użytkowników. Wybierając „szczegóły” znajdziemy pełne informacje na temat kantoru, jego kapitału zakładowego, wysokości minimalnej transakcji, opłat itd. Jeśli mamy wątpliwości, można przejrzeć komentarze klientów. W skrócie dzięki takiemu przeglądowi możemy wybrać najlepszą dla siebie internetową placówkę.

Po podjęciu decyzji wchodzimy na stronę wybranego przez nas kantoru online i dokonujemy rejestracji, która zwykle zajmuje góra kilka minut. Podobnie sama transakcja, którą można przeprowadzić przeważnie intuicyjnie. Wymiana waluty odbywa się poprzez przelew między rachunkami bankowymi a rachunkiem kantoru. Pieniądze dostajemy więc szybko na swoje konto zgodnie z aktualnym kursem.

– Kantory internetowe to rozwiązanie szybsze i wygodniejsze dla klientów. I wcale nie jest skomplikowane – przekonuje właściciel strony strefawalut,pl. – Wszystko wygląda podobnie jak w tradycyjnym kantorze, ale w przypadku tego internetowego nie musimy wychodzić z domu, targować się o kurs, szukać po mieście placówek, w których będzie on dla nas najlepszy i, co jest jedną z najważniejszych rzeczy, pieniądze mamy od razu na swoim koncie. Oszczędzamy czas, pieniądze i nerwy.

25, 03, 2013