Categories
Informacje

Mała architektura w służbie lokalnych społeczności

Czas, gdy prężny rozwój miast oraz szybki i dość specyficzny tryb życia ich mieszkańców sprawiał, że lokalne społeczności traktowały swoją przestrzeń, tą ogólną, jak też bliższą, jako niczyją odchodzi w zapomnienie. W ostatnim czasie jak grzyby po deszczu pojawiają się drobne i większe inicjatywy, które ożywiają życie lokalnych społeczności. Dlaczego to tak ważne?

Małe społeczności pomagają usprawnić życie jednostki. Sprawiają, że możliwe jest wypracowanie takich rozwiązań, które ulepszają względy estetyczne, jak i funkcjonalne przestrzeni. I tak, jeśli jeden rodzić może jedynie pomyśleć o placu zabaw na swoim osiedlu, to grupa rodziców po prostu realizuje konkretny, wypracowany plan. Naprzeciw nowym oczekiwaniom mieszkańców miast wychodzi producent elementów małej architektury KOMSERWIS Sp. z o.o..

Nowe podejście do osiedli

Czy współcześni mieszkańcy rzeczywiście potrzebują wspólnych przestrzeni? Czy mają czas na coś więcej niż pracę? I czy w końcu potrzebują czegoś więcej niż miejsce noclegowe? Okazuje się, że tak! Najlepszym na to dowodem są plany oraz finalny wygląd nowopowstających osiedli. Developerzy i inwestorzy doskonale znają trendy, stąd aby sprzedać mieszkania w korzystnych cenach, dbają nie tylko o atrakcyjny wygląd kwestii związanych z samym budynkiem, ale szczególną uwagę przykładają również do estetyki przestrzeni go otaczającej. Elementy małej architektury, jak: ławki, donice, gabloty wolnostojące czy kosze, sprawiają, że osiedla są bardziej funkcjonalne, przyjazne, a jednocześnie zwyczajnie ładniejsze. Pozwalają na odpoczynek, relaks i rekreację.

Mała architektura – duża zmiana

Różnorodne wzory, a także materiały użyte do wytworzenia elementów małej architektury marki KOMSERWIS sprawiają, że konkretne modele idealnie wpisują się w otaczającą je przestrzeń. Ich funkcja estetyczna może być zmienna. Jak kameleon mogą podkreślać indywidualny charakter miejsca lub też subtelnie wtapiać się w spójną estetykę miejsca, stanowiąc jedynie dodatek.

Ławki, gabloty ogłoszeniowe czy kosze na śmieci sprawiają, że nowe osiedla zyskują na prestiżu i elegancji. Ale to nie wszystko. Odpowiednio rozmieszczone w skostniałych już strukturach nieco starszych osiedli potrafią diametralnie odmienić ich wizerunek. Rewitalizowane, jak i modernizowane przestrzenie dzięki małej architekturze zyskują estetyczny wygląd oraz przyjazny mieszkańcom charakter.

10, 07, 2014