Categories
Praca i kariera

List motywacyjny na stanowisko urzędnicze

Wzór listu motywacyjnego dla osoby ubiegającej się o pracę na stanowisku urzędniczym w Urzędzie Miasta:

 

Warszawa, 29.01.2017r.

Katarzyna Nowak
ul. Polna 13
27-200 Starachowice
tel. 123-456-789

Urząd Miasta w Starachowicach
ul. Wyzwolenia 33
27-200 Starachowice

 

 

 

LIST MOTYWACYJNY

 

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na prowadzoną rekrutację na wolne stanowisko urzędnicze w państwa urzędzie, chciałabym przedstawić swoją kandydaturę i uzasadnić, dlaczego chciałabym się podjąć zaproponowanego stanowiska.

Moje dotychczasowe doświadczenie to liczne staże i praktyki w czasie studiów, a także pomoc w rodzinnej firmie w prowadzeniu dokumentacji i księgowości. Dodatkowo cały czas studiuję – najpierw ekonomię na licencjacie, a na studiach magisterskich wybrałam kierunek administracja i specjalizację związaną z funduszami unijnymi. Miałam też okazję przejść 2-miesięczny staż w miejscowym urzędzie gminy.

Pomimo młodego wieku posiadam doświadczenie pracy w sektorze biznesu, sektorze społecznym, jak również w administracji publicznej. Praca w urzędzie gminy pozwoliła mi poznać od środka proces tworzenia polityki społecznej w małych miejscowościach, jak również zasady funkcjonowania administracji samorządowej. Praca w zespole mój dodatkowy atut, ponieważ jestem osobą, dla której komunikacja z innymi nie stanowi problemu: potrafię słuchać innych, jasno wypowiadać swoje zdanie i udzielać informacji zwrotnych NIe mam problemów z pracą w grupie, jak również indywidualnymi zadaniami.

Jestem przekonana, że moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe, jak również wrodzona chęć działania społecznego sprawią, że sprawdzę się w roli koordynatora projektu. Poszukuję nowych wyzwań zawodowych i stabilnych warunków zatrudnienia. Logika i porządek, które porządkują funkcjonowanie administracji i pracę urzędnika idą w zgodzie z moim charakterem i predyspozycjami

Jako studentka studiów II stopnia jestem w pełni dyspozycyjna czasowo i z zaszczytem dołączę do Państwa zespołu.Byłby to dla mnie wielki krok w stronę rozwoju zawodowego, na co szczególnie liczę.  Bardzo chętnie zaprezentuję swoją kandydaturę w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Z poważaniem
Katarzyna Nowak

29, 01, 2017