Categories
Praca i kariera

List motywacyjny dla sprzedawcy

Dla osób starających się o pracę na stanowisku sprzedawcy, prezentujemy gotowy list motywacyjny, który posłuży jako doskonały przykład.

 

Sopot 15.01.2017

Janina Nowak
Ul. XYZ 2a/2
00-000 Sopot
Tel. 000000000
e-mail: [email protected]

Szanowna Pani
Anna Kwiatkowska
Dyrektor Sprzedaży
DIAMENT sp.z o.o.
Ul. XYZ 3/3
00-000 Sopot

 

List Motywacyjny

 

 

Szanowna Pani

W odpowiedzi na Państwa ogłoszenie, zamieszczone w dniu 01.01.2017, na portalu www.praca.fm, chciałabym zgłosić swoją kandydaturę, na stanowisko sprzedawcy.

Sześć lat temu z wyróżnieniem ukończyłam Zespół Szkół Handlowych w Sopocie. Chcąc dalej podnosić swoje kwalifikacje uzyskałam certyfikaty potwierdzające odbycie szkoleń z technik sprzedaży oraz obsługi klienta i kasy fiskalnej.

Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w hipermarkecie Carrefour. Swój staż odbywałam na różnych działach. Dzięki temu posiadam doświadczenie zarówno w branży spożywczej, jak również sportowej i odzieżowej. Odpowiedzialna byłam za przyjmowanie  i wykładanie towaru, a także za pomoc klientowi w jego doborze.

Przez dwa lata pracowałam również jako przedstawiciel handlowy sieci Coca Cola, aktywnie pozyskując nowych klientów. W zeszłym roku otrzymałam tytuł Mistrza sprzedaży roku 2015, który jest moim największym osiągnięciem zawodowym.

Dlaczego uważam, że byłabym dobrym pracownikiem w Państwa firmie? Posiadam łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych, biegle rozmawiam i piszę w języku angielskim oraz znam podstawowe programy do obsługi faktur VAT. Jestem osobą odpowiedzialną, która potrafi aktywnie działać pod presją czasu oraz preferuje pracę w zespole. Posiadam aktualną książeczkę z badaniami sanepidu. Pracując dla firmy DIAMENT  jestem w stanie zwiększyć jej wyniki sprzedaży oraz podnieść poziom zadowolenia klientów z ich obsługi.

Jeśli zainteresowałam Państwa swoją osobą proszę o wyznaczenie terminu spotkania, podczas którego będę mogła osobiście zaprezentować swoje umiejętności i osiągnięcia.

 

 

Z poważaniem
Janina Nowak

 

 

 

 

Po więcej gotowych listów motywacyjnych zapraszamy na stronę Praca.fm

praca.fm

 

15, 01, 2017