Categories
Dział IT

Kto jest twórcą programu Norton 360?

Bez wątpienia dla wielu osób korzystających z programów antywirusowych, czy też oprogramowania antyspamowego firma Symantec jest doskonale znana. Możemy ją kojarzyć głównie z produktów sygnowanych nazwą Norton, między innymi należy tutaj wyróżnić takie programy jak Norton Commander, Norton Ghost, Norton 360 czy Norton AntiVirus.

Rys historyczny

Sama firma powstała pod koniec lat 80. Od tamtego czasu prężnie się rozwijała w dziedzinie produkcji oraz sprzedaży oprogramowania komputerowego. Głównie produkty jakie znajdziemy pod nazwą Symantec to programy chroniące komputer, smartfony, tablety. Dodatkowo przedsiębiorstwo specjalizuje się w sprzedaży programów antyspamowych, jednak głównie koncentruje się na bezpieczeństwie danych oraz wszelkich informacji użytkowników sieci. Bez względu na to czy dany użytkownik to osoba indywidualna, firma, czy korporacja, ma możliwość skorzystania z oprogramowania. Wielkim osiągnięciem firmy Symantec było wchłonięcie firmy Peter Norton Computing stworzonej także w latach 80. Dzięki zakupie tej firmy Symantec stał się znany głównie z produktów o tej samej nazwie co twórca, czyli Norton. Seria programów antywirusowych z cyklu Norton jest ciągle użytkowana i doskonalona. Firma Symantec epizodycznie miała swój udział także w działaniach developerskich, jednak pod koniec lat 90. Symantec wycofał się z tego rodzaju działalności. Swoją pozycje na rynku ugruntował poprzez ogromny plan połączenia z drugim potentatem, firmą Veritas. W 2004 roku firmy ogłosiły plan połączenia, jednak dopiero w 2005 roku oficjalnie została przegłosowana decyzja o połączeniu tych dwóch firm. Warto wspomnieć, że majątek firmy Veritas sięgał wtedy ponad 13 miliardów dolarów. Wobec czego było to połączenie bardzo korzystne dla obu stron.

Wielki sukces firmy Symantec

Symantec obecnie jest jedną z największych firm zajmujących się oprogramowaniem do całkowitej ochrony naszego komputera. Jest to możliwe dzięki ciągle trwającemu rozwojowi, ponieważ firma zajmuje się ciągle badaniami nad nowymi wirusami oraz kwestiami bezpieczeństwa użytkowników w sieci. Ciągły rozwój daje pewność, że możemy spokojnie zaufać ofercie którą udostępnia nam Symantec. Dodatkowo oprócz wielkich osiągnięć i przejęć firma ma także za sobą mniejsze sukcesy, między innymi od samego początku zdołała przejąć takie firmy jak Living Videotext, THINK Technologies, czy Breakthrough Software. Co osiągnęli już zaledwie po 5. latach swojej działalności. W sierpniu 1990 roku udało im się z kolei przejąć wcześniej wspomnianą firmę Peter Norton Computing, Inc. Od tego czasu niemalże rok w rok kontynuowali zwiększanie swojej potęgi oraz kapitału i nie tylko finansowego, ale także merytorycznego. I tak powstała firma oferująca światowej klasy zabezpieczenia.

Ostania wersja Nortona 360

menu nortona 360

Warto także wspomnieć o najnowszej  i ostatniej w historii wersji programu Norton 360, jest on ciągle dostępna w sprzedaży w wybranych sklepach internetowych, np. omegasoft.pl. Program powstał z myślą o użytkownikach nowszych wersji systemu, a mianowicie windows 8, jednak bez wątpienia możemy korzystać z niego również na starszych oprogramowaniach komputerów. Dodatkowo mamy także wersje dla współcześnie najbardziej popularnych nośników komunikacji, między innymi dla tabletów czy naszych ulubionych smartfonów. Zarówno wersja mobilna jak i standardowa nie sprawia najmniejszych problemów w użytkowaniu.

Program Norton 360 to także innowacyjne rozwiązania, ponieważ posiada on ulepszoną wersję kontroli rodzicielskiej, możliwość zapewnienia nam ochrony nie tylko przed już istniejącymi zagrożeniami, ale także przed tymi które jeszcze nie są do końca znane, lub w ogóle nie znane. Dzięki programowi Norton 360 mamy także możliwość zabezpieczenia swoich najważniejszych danych osobowych takich jak hasła, adresy czy numery kart kredytowych oraz kody dostępu do nich. To wszystko możemy sami dowolnie skonfigurować dzięki opcji jaką jest sejf tożsamości. Tutaj mamy także możliwość wyeksportowania danych do tzw. chmury, dzięki czemu będziemy mogli w każdej chwili i z każdego miejsca zarządzać swoimi poufnymi danymi. Jednak jest to możliwe dopiero oczywiście po wcześniejszym zalogowaniu do konta Norton Acount. Aby tego dokonać należy posiadać swoje konto oraz ustanowić bezpieczne i odpowiednio silne hasło. Tutaj z kolei warto przywiązać szczególną uwagę , ponieważ hasło które wybierzemy powinno być znane jedynie nam i jednocześnie nie możemy go zapomnieć czy zgubić, ponieważ ze względów bezpieczeństwa nie będzie możliwe jego odzyskanie. Te wszystkie opcje konfiguracji umożliwia nam także bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs programu z którym bez wątpienia poradzi sobie naprawdę każdy. Oprócz tego, że program

Norton 360 możemy ciągle zakupić mamy także możliwość skorzystania z wersji testowej, oczywiście tutaj mamy ograniczony czas na testowanie oprogramowania, ponieważ tylko 15 dni, ale bez wątpienia po tym czasie możemy przekonać się osobiście o jakości produktów firmy Symantec, która ciągle stara się świadczyć swoje usługi na jak najwyższym poziomie i na bieżąco aktualizować swoje programy pod względem coraz to nowszych zagrożeń napływających z sieci do użytkowników.

13, 12, 2014