Categories
Pieniądze

Kredyt rewolwingowy

W obecnej sytuacji na rynku coraz więcej osób myśli o tym, by mieć pewną rezerwę finansową, z której mogliby skorzystać w dogodnym dla siebie momencie. Chcesz wyjechać, zmienić wyposażenie domu, zainwestować pewne środki albo poprawić swoją płynność finansową. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji, jest kredyt rewolwingowy, który jest formą kredytu odnawialnego.

 

Jego cechą charakterystyczną jest brak stałych, określonych rat. W kredycie rewolwingowym nie obowiązuje więc harmonogram spłaty zadłużenia, jak w przypadku kredytów gotówkowych lub nawet hipotecznych.

Tutaj określoną kwotę otrzymujesz na ściśle określony czas, najczęściej na rok. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy można umowę podpisać na okres krótszy. Jak wygląda spłata takiego kredytu? Otóż, w ostatnim dniu obowiązywania umowy kredytowej, na Twoim koncie musi znajdować się przyznana Ci rok wcześniej kwota. Natomiast przez 12 miesięcy, możesz z niej swobodnie korzystać. Jeśli postanowisz, że uzyskane pieniądze możesz oddać do banku wcześniej, masz taką możliwość.

 

Każda wpłata na konto powoduje, że Twoje zadłużenie jest zmniejszane, jednak w dowolnym momencie możesz ponownie korzystać z pieniędzy. I tak przez cały rok. Przykładowo 1 marca 2013 pożyczasz 10 000 zł. Dwa miesiące później, 2 maja wpłacasz na konto 6 tysięcy złotych. Twoje zadłużenie wynosi w tym dniu 4 tys, ale z sześciu tysięcy możesz nadal korzystać. I tak przez 12 miesięcy. Co miesiąc spłacasz jedynie odsetki od wykorzystanej kwoty kredytu.

 

To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują pieniędzy, ale nie chcą być obciążeni kredytem na długi okres. Banki zawierają umowę z reguły na rok, jednak bardzo często przedłużają ja na kolejne lata, o ile posiadasz zdolność kredytową. Przy rozpatrywaniu wniosku niezbędne jest przedstawienie dokumentów potwierdzających Twoja zdolność kredytową, czasami wymagane jest również zabezpieczenie spłaty w postaci poręczycieli

01, 06, 2013