Categories
Pieniądze

Kilka zasad brania pożyczek na dowód

Szybkie pożyczki są dostępne w bardzo prosty sposób, gdyż wystarczy posiadać dowód osobisty i względnie dobrą historię kredytową. Pożyczki te niosą jednakże niekiedy ze sobą pewne ryzyko ze strony nieuczciwych kontrahentów. Dowiedz się zatem, czego unikać i czego się wystrzegać przy braniu pożyczki na dowód.

1.Czytaj umowy

Pierwsza i najważniejsza zasada. Czytamy wszystko co podpisujemy. Jeżeli któregoś zapisu, bądź choćby zdania nie rozumiemy – nie podpisujemy. Pamiętajcie, że nie ma żadnego przymusu. Jeżeli uważamy, że nie do końca rozumiemy treść umowy, poprośmy o jej kopię, weźmy ją do domu i przeanalizujmy na spokojnie z którymś z członków rodziny. Jeśli nadal będziemy mieli wątpliwości, może warto zasięgnąć opinii prawnika?

 2.Sprawdź poprawność danych

Przy podpisywaniu umowy dokładnie sprawdźmy czy wszystkie dane się zgadzają. Zarówno nasze dane osobowe, dane kredytodawcy czy są tożsame z firmą w której bierzemy kredyt, czy kwota kredytu, harmonogram spłat jak i oprocentowanie są prawidłowe?

3.Weryfikuj dane – uważaj na ukryte koszty.

Dokładnie sprawdzamy wszystkie zapisy na umowie, szczególnie te dotyczące warunków przyjęcia pożyczki. Weryfikujemy czy wnioskowana kwota zgodna jest z naszymi oczekiwaniami, czy oprocentowanie jest dokładnie takie, które otrzymaliśmy w ofercie, oraz czy nie ma żadnych dodatkowych ukrytych kosztów, na przykład za rozpatrzenie wniosku – niektóre nieuczciwe firmy, niestety liczą sobie wynagrodzenie za takie „usługi”.

 4.Nie daj ponieść się emocjom

Nie musimy podpisywać umowy pod wpływem chwili. Pamiętajmy, że cała atmosfera, która została wokół nas stworzona, ma nas udobruchać i skłonić do podpisania umowy od ręki. Może warto jeszcze raz sprawdzić konkurencyjne warunki w innej firmie i zastanowić się w domu nam ową pożyczką? Stare przysłowie mówi, co nagle to po diable, pamiętajmy o tym przed podpisaniem umowy.

pozyczka-na-dowod

 

Warto niewątpliwie skorzystać z oferty zaufanych firm, które dają nam przejrzyste i atrakcyjne warunki. Jedną z nich, wedle oceny konsumentów, jest GetBucks.com. Korzystna oferta, niska prowizja, kalkulator pełnych kosztów pożyczki i szybka wypłata – to główne elementy przemawiające na korzyść tejże firmy nad konkurencją.

26, 04, 2016