Categories
Społeczeństwo

Kartonowe opakowania na wino – praktyczne pudełko detaliczne i zarazem opakowanie na prezent korporacyjny

Zajmujesz się produkcją wina, oliw lub innych artykułów pakowanych w szklane butelki? Szukasz oryginalnego opakowania dla swoich produktów? Ozdobne opakowania na wino na pewno Cię zainteresują!

Ozdobne opakowania na wino – co je wyróżnia?

Ozdobne opakowania na wino to pudełka, które powstały z myślą o należytym zabezpieczeniu produktów sprzedawanych w szklanych butelkach. Można w nich transportować do klienta, oliwę, perfumy, wino i inne trunki. Producenci opakowań dla biznesu wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują opakowania na wino w wielu różnych fasonach i wersjach kolorystycznych.

Co wyróżnia pudełka na wino, poza tym, że są one gustowne, praktyczne i można je dowolnie spersonalizować? Opakowania na butelki dla biznesu zawierają zazwyczaj trzypunktowe klejone dno, dzięki temu montaż pudełka jest bardzo łatwy, a jego trwałość i wytrzymałość wysoka. Dodatkowo w środku znajdziemy kartonową wkładkę, która będzie oddzielała od siebie poszczególne butelki, co zwiększa bezpieczeństwo w trakcie transportu.

pudełko na wino

Dlaczego warto zainwestować w opakowania na wino?

Powodów, by zainwestować w nowoczesne pudełka na wino, jest wiele. Po pierwsze, opakowania te chronią produkt i jego szklaną butelkę przed uszkodzeniem. Po drugie, są na tyle trwałe i praktyczne, że klienci chętnie korzystają z nich także po zakupie. Po trzecie, są estetyczne, dzięki czemu przyciągają wzrok i wzbudzają zainteresowanie.

Opakowanie na butelki sprawdzi się świetnie jako opakowanie detaliczne, a także korporacyjny prezent. Można więc nim obdarować nie tylko klienta / konsumenta, ale także ważnego partnera biznesowego. Opakowania, które są z kartonu, są także ekologiczne – powstają one z makulatury i biodegradowalnych surowców.

Gdzie szukać pudełkowych inspiracji?

Opakowania na wino to oryginalna metoda na dostarczenie do klienta wina, oliwy lub kosmetyków. Jak już wspomnieliśmy, opakowania można praktycznie dowolnie spersonalizować. Oznacza to, że mamy wpływ na ich kształt oraz fason. Nadruk na pudełku może powiedzieć o produkcie więcej, niż najlepsze hasło reklamowe, dlatego warto nie marnować tego potencjału.

Jeśli nosisz się z zamiarem stworzenia opakowania produktowego i szukasz ciekawych inspiracji, warto sprawdzić blog https://packaging-design.net/. To miejsce dla wielbicieli pudełkowych pomysłów, dla e-commerce i nie tylko. Z pewnością znajdziesz tam wiele inspiracji, które pomogą Ci stworzyć wyjątkowe opakowanie dla swojego brandu!

O tym jak ważne są opakowania w e-commerce przeczytasz także tutaj.

18, 06, 2019