Categories
Pieniądze

Kantor stacjonarny czy online – co lepsze?

Dzisiaj, gdy mówimy o wymianie pieniędzy bardzo często pierwszą myślą, jaka przychodzi do głowy to taka, czy wybrać kantor stacjonarny, czy też skorzystać z usług jakie oferują kantory internetowe, których z każdym rokiem jest więcej. Na pewno na pierwszym miejscu wiele osób stawia przede wszystkim jak najbardziej atrakcyjny dla nich kurs wymiany, ale takie czynniki jak na przykład wygoda transakcji również nie pozostają bez znaczenia.

Kantory online i ich popularność

To właśnie wygoda dokonywania wymiany powoduje, ze kantory online wybiera coraz więcej osób. Mogą bowiem dokonywać wymiany w zaciszu własnego domu. Często, zwłaszcza dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach oznacza to także znacznie większą korzyść finansową, bywa bowiem iż nie mają w pobliżu kantoru stacjonarnego lub też brak konkurencji powoduje, że stawki wymiany waluty nie są dla nich zbyt atrakcyjne. Pewnym minusem kantorów internetowych może być to, iż trzeba czekać na pieniądze, w przeciwieństwie do kantoru stacjonarnego, w którym są one wypłacane od ręki. Jednakże kantory internetowe starają się skracać czas który jest potrzebny na wykonanie przelewu, na przykład zakładając konta w różnych bankach, co znacznie przyspiesza transfer pieniędzy.

waluta

 

Jak wybrać dobry kantor online

Jednak aby mieć pewność, że kurs wymiany jest atrakcyjny a sama transakcja nie sprawi problemów, istotne jest wybranie odpowiedniego miejsca na dokonywanie wymian. Dobre kantory, takie jak trejdoo.com, cieszą się przede wszystkim zaufaniem użytkowników i to z pewnością należy brać pod uwagę podczas wyboru takiego miejsca. Oczywiście powinno sie także porówna oferowane kursy wymiany, jednak Trejdoo to miejsce, gdzie z pewnością będą one niezwykle atrakcyjne. Szybkość dokonywania transakcji również ma tutaj ogromne znaczenie. Dobry kantor internetowy stara się zminimalizować czas, w jakim klienci będą czekali na przelew pieniędzy. Z pewnością jednak dostępność niemalże z każdego miejsca jak również przez całą dobę powoduje, że popularność kantorów online wzrasta.

28, 06, 2016