Categories
Rodzina

Jakie prezenty najczęściej wybieramy?

Jeżeli mamy spore grono znajomych i liczną rodzinę, to nie ma miesiąca w którym nie obchodzilibyśmy jakiejś rocznicy ślubu, urodzin lub imienin. Ma to swoje dobre i złe strony. Jak wiadomo każda taka okazja wymaga przyniesienia ze sobą nawet drobnego upominku.

Wiąże się to nie tylko ze sporymi kosztami, ale także z wyszukiwaniem pomysłów na takie prezenty. Często kierujemy się schematami. Jeżeli kupujemy coś dla taty to przeważnie jest to krawat, skarpetki lub jakieś narzędzia. Mamie wybieramy kosmetyki lub gadżety do kuchni. Tymczasem wystarczy odrobina fantazji i wybierany prezent naprawdę może przypaść do gustu osobie dla której go kupujemy.

Pomyśl czego sam być nie chciał

Zastanówmy się zatem jakie prezenty są modne, popularne i chętnie przyjmowane. Dobrym wyznacznikiem możemy być my sami. Jeżeli jesteśmy przekonani, że garnki nie będą dla nas dobrym wyborem, to sami nie róbmy innym takich prezentów.

Szukaj inspiracji w sieci

Chyba, że jest to podarunek na specjalne życzenie. Jeśli faktycznie nie wiemy co kupić bliskiej osobie, i jeżeli nie chcemy strzelić jakiejś gafy to możemy przejrzeć listę najpopularniejszych prezentów. W sieci bez większych trudności znajdziemy takie propozycje. Listy często są uaktualnianie więc jest duża szansa na to, że kupimy coś naprawdę modnego. Wybierając prezenty powinniśmy także zastanowić się czy szukamy czegoś praktycznego czy tylko ładnego.

Dobrze jest połączyć obie te cechy. Na przykład jeżeli mamy pewność, że trafimy w gust osoby obdarowywanej możemy jej kupić modną drewnianą ramkę na zdjęcia lub jakiś pojemny album. W dzisiejszym świecie trochę zaniedbaliśmy wywoływanie zdjęć i warto jest wrócić do tej tradycji. Mimo wszystko bardzo przyjemnym jest wracanie do wspomnień przeglądając w szerszym gronie fotografie upamiętniające nasze przeżycia z przeszłości – gdyż jak wiadomo na zdjęciach tylko te przyjemne chwile.

Oryginalny pomysł dla niej i dla niego

Panie powinny ucieszyć się także z takiego gadżetu jak szkatułka na biżuterię lub na zegarki. Prawdziwe znawczynie sztuki z pewnością nie pogardzą ręcznie malowaną ozdobą, a wszystkie błyskotki ładnie będą się prezentować w takim przedmiocie.

Szkatułka na zegarki będzie także dobrą opcją na prezent dla mężczyzny. Jeśli jednak Panowie wolą bardziej konkretne przedmioty to może spodoba im się barek na kółkach w kształcie globusa? A jeśli upominek ma być bardziej skromny to możemy wybrać akcesoria do wina.

Inspiracje na zakup prezentu znajdzie w sklepie Juliette24 – szkatułki drewniane i nie tylko – zapraszamy.

18, 01, 2015