Categories
Dom

Jakie okna na poddasze? Do łazienki i kuchni?

Przy zakupie okien niewielu z nas zastanawia się nad dokładnym doborem konkretnego okna do pomieszczenia w jakim będzie zamontowane. Skupiamy się głównie na solidności wykonania, estetyce oraz cenie a efekt końcowy jest taki, że kupujemy właściwie takie same okna do całego domu.

 

Na przestrzeni ostatnich lat wraz ze wzrostem wykorzystywania możliwości architektonicznych, sukcesywnie powstaje cała masa produktów wykończeniowych dopasowujących się do możliwości budynku jak i wymagań jego mieszkańców. Mając na względzie nasz komfort życia, zdrowie, bezpieczeństwo oraz długoletnie użytkowanie warto zapoznać się z bogactwem asortymentu.

Okna w pokoju dziecięcym lub sypialni;
Pokój dziecięcy lub dziecięca sypialnia mają zapewnić bezpieczeństwo oraz spokojny sen. Jest szereg rodzajów okien spełniających te wymagania, np., posiadają energooszczędną szybę klejoną, która stuprocentowo chroni przed skutkami jej stłuczenia, ponieważ specjalna folia ochronna nie pozwala na rozbicie szkła na drobne kawałki.

Ten model okna jest dostępny w wysokiej jakości drewna sosnowego, trzykrotnie pokrytego lakierem i impregnatem co gwarantuje długoletnie użytkowanie. Istnieją również modele wyposażone w klapę wentylacyjną (działającą nawet przy zamkniętym oknie), zapewniającą dopływ świeżego powietrza. Dodatkową zaletą okien do sypialni dziecięcej jest specjalny rodzaj oblachowania oraz szyba wysoko tłumiąca dźwięki.

Okna w łazience i kuchni;
Ze względu na panującą w tych pomieszczeniach parę wodną i wilgoć, dostosowane do takich warunków okna wyposażone są w drewniany rdzeń profilu pokryty ciśnieniowo poliuretanem, co zapewnia im długoletnią trwałość i nie wymagają częstych zabiegów konserwacyjnych. Dla lubiących komfort idealne będzie okno sterowane elektrycznie. Okno takie można dowolnie zaprogramować, np. po kąpieli samo wietrzy łazienkę i potem również samo się zamyka.

Okna na poddasze;
Przy wyborze okna na poddasze należy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale również możliwość utrzymania ich w czystości. Najwygodniejsze w użytkowaniu wydają się tu okna uchylno – obrotowe, które często posiadają bezpieczne szyby klejone. Mycie tego rodzaju okien jest bardzo ułatwione przez funkcję obrotu skrzydła a także unoszenie się go pod kątem 45 stopni. Montując okna połaciowe warto zafundować sobie odrobinę wygody przez podłączenie ich do elektrycznego sterownika czy też zamontowanie elektrycznych rolet.

01, 05, 2013