Categories
Zdrowie i samopoczucie

Jak wydłużyć rzęsy

Każda z nas marzy o pięknych, długich i gęstych rzęsach. Codzienne malowanie oczu jest kłopotliwe i zajmuje sporo czasu, a tusz ma tendencję do rozmazywania się w najmniej odpowiednich momentach.

Wiele osób cierpi także z powodu alergii na kosmetyki, która praktycznie uniemożliwia wykonywanie makijażu. W takich wypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się przedłużanie rzęs.

Bardzo popularnym zabiegiem, który można przeprowadzić w domu jest nakładanie henny. Jest to naturalny barwnik od wieków stosowany przez kobiety do barwienia ciała i włosów. Nakładanie henny jest proste i daje efekt ciemniejszych, pogrubionych rzęs, który utrzymuje się maksymalnie przez kilka tygodni. Jeśli brakuje nam wprawy, możemy również nałożyć hennę w gabinecie kosmetycznym.

Dużo lepsze efekty dają naturalne metody polegające na przedłużaniu, pogrubianiu i zagęszczaniu rzęs przy użyciu różnego rodzaju intensywnych odżywek, które nakładane są na skórę powiek, a także na same rzęsy, często jako baza pod tusz. Ich działanie polega na regenerowaniu i wzmacnianiu rzęs oraz docieraniu do cebulek włosków i intensywnym stymulowaniu oraz przyspieszaniu ich wzrostu.

Zazwyczaj w składzie tych kosmetyków znajdziemy kwas hilarunowy, który ma bardzo mocne działanie nawilżające oraz wygładzające, witaminy, wyciągi roślinne oraz inne substancje aktywne o silnym, korzystnym wpływie na kondycję zarówno skóry, jak i włosów. Działanie tego odżywki lub serum przedłużającego rzęsy zazwyczaj nie przynosi natychmiastowych efektów – należy na nie poczekać, najczęściej do kilku tygodni, efekty są jednak widoczne. Dobre serum lub odżywka do rzęs sprawi, że włoski będą zdecydowanie mocniejsze, grubsze i dłuższe. Jest to z pewnością bardzo bezpieczna metoda. Wysokiej jakości kosmetyki nie podrażniają oczu ani skóry, nie wywołują podrażnienia i nie mają negatywnego wpływu na kondycję rzęs.

Innym rozwiązaniem jest metoda 1:1. Jest to bardzo popularny sposób przedłużania rzęs, proponowany często w salonach kosmetycznych. Polega ona na doklejaniu jednej sztucznej rzęsy, wykonanej zazwyczaj z jedwabiu lub włosia norki, do każdego naturalnego włoska. Jest to bardzo precyzyjny zabieg, który trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin, rezultaty warte są jednak cierpliwości. Efekty tej metody to gęste, podkręcone i pogrubione rzęsy, które wyglądają bardzo naturalnie. Czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy od naturalnego cyklu odnawiania się rzęs, trwającego zazwyczaj około 90 dni.

Ponieważ sztuczne rzęsy zostają doczepione do naturalnych, wypadają razem z nimi. Dlatego w przypadku metody 1:1 konieczne jest uzupełnienie sztucznych rzęs, zazwyczaj co 3-4 tygodnie. Klej wykorzystywany do przeprowadzenia zabiegu jest odporny na działanie różnych temperatur, wody oraz kosmetyków, dlatego po przedłużeniu rzęs metodą 1:1 można spokojnie pływać lub korzystać z sauny, a także używać preparatów do demakijażu. Prawidłowo wykonany zabieg przy użyciu metody 1:1 nie szkodzi naturalnym rzęsom i nie powoduje ich nadmiernego wypadania.

* Informacje o tym, w jaki sposób poprawnie malować rzęsy, znajdą Państwo na stronie tesprawy.pl pod tym linkiem: http://www.tesprawy.pl/jak-malowac-rzesy/

01, 03, 2014