Categories
Moda i uroda

Jak przyspieszyć porost włosów?

Choć obecnie prawie każda fryzura, kolor, czy długość włosów jest akceptowana, to często wiele dziewczyn i kobiet próbuje za wszelką cenę je zapuścić. Niestety czasem wydaje się, że włosy wcale nie rosną, a ich stan nie jest zadowalający. Na szczęście jest wiele sposobów, by przyśpieszyć ich porost i jednocześnie je zregenerować.

Największy wpływ na wygląd włosa ma odżywianie. Jeśli zapewni się organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, to na pewno będą rosły, jak i również będą pojawiały się nowe włoski w miejscu tych, które wypadły. Podstawowe zasady to oczywiście jedzenie codziennie świeżych owoców i warzyw. Zasada 5 porcji dziennie bardzo dobrze się tu sprawdza. Należy pić też codziennie dużo wody, by zapewnić odpowiednie nawilżenie. Polecane jest również jedzenie produktów zawierających witaminy z grupy B. Będą to na przykład: ryby morskie, pieczarki, brokuły czy drożdże.

Warto naszą dietę uzupełnić o picie naparów z ziół oraz o picie specjalnego napoju drożdżowego. Jeśli chodzi o zioła to ich właściwości znane są już od wieków, a nasze babcie potwierdzą, że dzięki nim miały długie i gęste włosy. Szczególnie polecane jest spożywanie naparów z pokrzywy i ze skrzypu polnego. Należy stosować je zamiennie. Możemy przez trzy miesiące pić najpierw jedno zioło, a przez kolejne trzy drugie. U wielu osób sprawdza się również picie napoju drożdżowego – jedna szklanka dziennie. Najpierw zalewamy 25g drożdży wrzącą wodą i pozostawiamy je tak na chwilę. Potem możemy dodać inne składniki, które poprawią smak napoju, m. in.: mleko, kakao, miód, a nawet zmiksowanego banana.

Gdy nas sposób odżywiania jednak nie uzupełnia w 100% potrzeb naszego organizmu, można stosować suplementację. Na rynku znajdziemy wiele produktów przeznaczonych specjalnie do włosów. Zawierają prze wszystkim wyciągi ze skrzypu polnego i pokrzywy, drożdże, wiele witamin i minerałów. Częstym składnikiem jest też biotyna i krzem. Aby zauważyć wpływ suplementu na porost włosów, należy go przyjmować prze trzy miesiące.

To były działania, które można podjąć od wewnątrz. Wiele możliwości to także wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, które stosuje się na co dzień. Rewelacyjną metodą jest wykonywanie systematycznego masażu głowy. Wystarczy codziennie poświęcać na to około 3-5 minut. Oczywiście możemy posłużyć się swoimi lub partnera rękami. Wystarczy skórę głowy lekko uciskać opuszkami palców. Możemy również zastosować do tego specjalny masażer lub szczotkę TT. Taki zabieg pobudzi ukrwienie skóry głowy i dlatego ma korzystny wpływ na tempo wzrostu włosów.

Warto też wybrać dla siebie odpowiedni szampon. Często dobrym wyborem jest zmiana kosmetyku na naturalny, taki bez SLS czy parabenów, a zawierający roślinne wyciągi. Choćby kofeina w składzie może dodatkowo pobudzać włos do wzrostu.

Modnym działaniem wśród włosomaniaczek stało się również stosowanie do włosów wszelkich wcierek. Wśród powszechnych stały się takie jak Jantar, woda brzozowa czy Daktarin. Należy stosować je przez minimum miesiąc, by zauważyć jakieś rezultaty. Często jako wcierki stosuje się również naturalne oleje. Od lat do tego polecany jest olejek rycynowy, który pobudza włos do wzrostu. Dobrze jest go stosować w maseczce do włosów, która oprócz olejku zawiera żółtka jaj. Liczba olejów stosowana do olejowania włosów zwiększa się coraz bardziej. Najczęściej polecanymi są: ole łopianowy, olej kokosowy, Khadi czy ostatnio bardzo popularny olejek arganowy. Czasem wystarczy takie olejowanie stosować przez 20-30 minut, ale są również zwolennicy pozostawiania tego specyfiku na włosach przez całą noc.

Gdy jednak wszelkie działania nie przynoszą oczekiwanych efektów, to niezbędne stają się wówczas profesjonalne kuracje proponowane przez firmy kosmetyczne. Jednymi z nich są ampułki Radical lub Seboradin. Są to kuracje odżywcze stymulujące porost włosa poprzez pobudzanie ukrwienia skóry oraz działające odżywczo na cebulki.

Ogólne tempo wzrostu włosa i jego żywotność są również uwarunkowane genetycznie, ale gdy będzie im brakowało niezbędnych składników odżywczych i będziemy je pielęgnować w niewłaściwy sposób, to na pewno nie będą one bujne i długie. Warto na czas wszelkich kuracji przestać używać prostownicy, lokówki oraz suszarki, by włos mógł sobie „odpocząć” i powoli został zregenerowany. Bo na pewno zdrowe włosy wyglądają lepiej i szybciej rosną.

Więcej o włosach i ich pielęgnacji, znajdziesz na portalu tesprawy.pl pod tym adresem: http://www.tesprawy.pl/otym/o-wlosach/

30, 01, 2014