Categories
Pieniądze

Jak porównać ofery banków korzystając z rankingu lokat?

Wybór lokaty z całą pewnością nie jest sprawą prostą, obecnie bowiem spotykamy się z najróżniejszymi rodzajami lokat, z których każda różni się od pozostałych. Dlatego też zanim podejmiemy konkretną decyzję dotyczącą założenia lokaty powinniśmy dobrze poznać różne jej rodzaje. Warto na przykład sięgnąć do rankingu lokat, który możemy znaleźć na wielu stronach internetowych w sieci. Taki ranking lokat doskonale pozwoli nam na porównanie poszczególnych ofert i z pewnością ułatwi nam wybór najlepszej z nich. A na co warto zwrócić uwagę patrząc na ranking lokat?

Oprocentowanie

Bardzo ważną kwestią jest oczywiście oprocentowanie lokat. To właśnie od niego zależy ile uda nam się zarobić i jak bardzo pomnożymy swoje oszczędności. Oprocentowanie lokat jest różne i zależy od wielu czynników, jednak na pewno najlepsze lokaty maja najwyższe oprocentowanie.

Długość trwania lokaty

Możemy wyróżnić między innymi lokaty krótkoterminowe jak i długoterminowe. Lokaty krótkoterminowe trwają do dwunastu miesięcy, natomiast długoterminowe powyżej jednego roku. Oprocentowanie na lokatach zależy także od czasu jej trwania, jak pewnie każdy z nas może się domyślić, im dłuższy okres trwania lokaty tym bardziej nasze pieniądze się pomnażają.

Kwota minimalna

Istnieją lokaty, w których jednym z wymagań jest wpłacenie kwoty minimalnej. Może to być 100 zł, może to być 200 zł, a mogą to być 4 tysiące złotych. Podczas sprawdzania rankingu lokat sprawdźmy też informację o kwotach minimalnych. Czy interesująca nas lokata bankowa posiada taki wymóg, czy możemy wpłacić na nią dowolną kwotę pieniędzy? Na pewno warto to wiedzieć.

Placówki bankowe

Wybierając lokatę bankową powinniśmy także zwrócić uwagę na to czy bank, który ją oferuje jest bankiem stabilnym, cieszącym się dobrą opinią i konkretnym. Jest to ważne, ponieważ przy zakładaniu lokaty zawiązujemy z bankiem umowę, w której to właśnie ta placówka obraca naszymi pieniędzmi. Z pewnością więc powinniśmy założyć lokatę w miejscu godnym zaufania, dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o nasze finanse.

Jeśli będziemy pamiętać o wszystkich tych czynnikach, na pewno uda nam się dokonać najlepszego wyboru z możliwych i założymy lokatę, która nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, ale również pomnoży nasze zyski. Pamiętajmy więc o porównaniu lokat i o znalezieniu jak najbardziej szczegółowych informacji na temat interesujących nas ofert bankowych.

 

06, 02, 2013