Categories
Technologie

Jak kupić dobry tablet?

Wiele osób, które planują zakup urządzenia mobilnego, jakim jest tablet, gubią się w gąszczu różnych modeli dostępnych na rynku i nie wiedzą czym się kierować przy wyborze odpowiedniego urządzenia.

Można również zaobserwować tendencję do kierowania się przede wszystkim wyglądem urządzenia. Jednak zakup sprzętu, którego specyfikację nie do końca rozumiemy może sprawić, że wybrany tablet nie spełni naszych oczekiwań.

Czym charakteryzuje się dobry tablet?

Dobry tablet charakteryzuje się przede wszystkim dobrą jakością wykonania. Obudowa jest zrobiona z materiałów odpornych na uszkodzenia, a wszystkie elementy obudowy są ze sobą dobrze spasowane – co gwarantuje, że w razie upadku, tablet nie rozpadnie się na kilka różnych kawałów. Lepsza jakość wykonania obudowy sprawi również, że drobne uszkodzenia, takie jak zarysowania czy otarcia będą mniej widoczne.

Zazwyczaj pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przy zakupie jest ekran – jego wielkość jest zależna od indywidualnych preferencji przyszłego użytkownika. Największą popularnością cieszą się urządzenia z ekranem o przekątnej około siedmiu cali, ale na rynku dostępne są również o wiele większe urządzenia – powyżej 10 cali. Jednak wielkość ekranu nie gwarantuje jego jakości – dobry ekran powinien być wykonany w technologii IPS oraz mieć wysoką rozdzielczość. Ważne są również kąty widzenia, które sprawiają, że obraz jest dobrze widoczny pod różnym kątem i w pomieszczeniach o różnym stopniu oświetlenia.

Kolejną bardzo ważną rzeczą są parametry techniczne urządzenia. Procesor, który jak powszechnie wiadomo jest sercem urządzenia powinien składać się z co najmniej dwóch rdzeni (preferowane cztery), o bardzo wysokim taktowaniu. Równie ważna jest ilość pamięci operacyjnej RAM, która determinuje sprawne działanie tabletu. Jeżeli chodzi natomiast o pamięć wewnętrzną typu flash, to jej ilość nie jest już na tyle istotna, gdyż w niemalże każdym tablecie jest możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą ogólnodostępnych kart pamięci microSD.

Jeżeli zależy nam na jak najdłuższym działaniu tabletu na jednym ładowaniu, warto zainwestować w pojemną baterię (powyżej 3000mAh). Zazwyczaj modele tabletów z pojemną baterią wpływają znacząco na wygląd urządzenia – sprawiają, że tablet jest cięższy i „grubszy”.

Dla wielu osób ważnym elementem jest aparat zainstalowany w tablecie. Większość modeli wyposażona jest w dwa aparaty – przedni, który pozwala na prowadzenie videorozmów bądź organizację videokonferecji oraz tylny, dzięki któremu tablet może wykonywać zdjęcia jakościowo zbliżone do średniej klasy aparatów cyfrowych. Zazwyczaj w przednim aparacie ilość megapikseli jest o wiele mniejsza.

Aby wybrać dobry tablet należy trochę czasu zainwestować w znalezienie na rynku modelu, który odpowiada naszym oczekiwaniom. Cena większości urządzeń na ryku waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Najtańsze tablety zazwyczaj nie zaskakują wysoką jakością, a czas ich działania jest stosunkowo krótki. Zazwyczaj najbardziej warte uwagi są urządzenia ze średniej bądź wyższej klasy cenowej.

Więcej o dobrych i tanich tabletach na stronie www.manta.com.pl

14, 11, 2014