Categories
Technologie

Jak kupić dobrą kamerę cyfrową?

W czasach, kiedy niemal każdy z nas posiada smartfona lub tablet z wbudowanym aparatem fotograficznym i możliwością nagrywania filmów, zakup kamery może jawić się jako zbędny wydatek. Jednak jeśli zależy nam na wysokiej jakości nagrań oraz na filmowaniu w każdych warunkach, warto zainwestować w dobrą kamerę cyfrową.

Na co zwrócić uwagę, kupując tego typu sprzęt?

Filmy najwyższej jakości w każdych warunkach
Nowoczesne kamery cyfrowe posiadają szereg niezwykle przydatnych funkcji, dzięki którym nagrywanie filmów staje się prawdziwą przyjemnością. Najlepsze modele, takie jak JVC Everio GZ-R15, pozwalają na nagrywanie zarówno w niskich temperaturach (do -10°C), jak i pod wodą (wodoszczelność do 5m). Taka kamera jest przy tym odporna na wstrząsy, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach. Co więcej, cechuje ją łatwość obsługi oraz wygodne umiejscowienie przycisków.

Najważniejsza jest jednak jakość nagranych materiałów, która jest porównywalna z jakością filmów na nośniku Blu-Ray. Realistyczne oddanie kolorów, Full HD czy 40-krotny zoom to cechy, których nie posiada nawet najlepszy smartfon.

5

3

Przewaga kamery nad smartfonem
Nie zapominajmy również o tym, że nagrywanie filmów telefonem komórkowym wiąże się z dużym ryzykiem utraty materiału w momencie przyjścia połączenia. Wyobraźmy sobie nasze rozczarowanie, kiedy kilkadziesiąt minut nagrywania filmu ze szkolnego przedstawienia naszego dziecka idzie na marne…

Dzięki kamerze Everio, która posiada wbudowaną baterię pozwalającą na 4,5 godziny nieprzerwanej pracy, takie sytuacje nigdy nie będą mieć miejsca. Co jeszcze powinno zwrócić naszą uwagę w trakcie kupna kamery? Przede wszystkim szereg funkcji umożliwiających filmowanie w trudnych warunkach oświetleniowych, ilość pamięci czy jasność obiektywu. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje stylowy design, przyjazne w obsłudze oprogramowanie oraz szybkie połączenie z portalami społecznościowymi.

4

2

Większość z nas chciałaby uwiecznić wiele ważnych momentów swojego życia – ślub, chrzciny, wymarzone wakacje czy rodzinną wycieczkę za miasto. Zakup kamery cyfrowej to najlepsza inwestycja – zamiast średniej jakości materiałów nagrywanych telefonem, będziemy mieć wspaniałą pamiątkę w postaci filmu wiernie oddającego rzeczywistość.

Najlepsze kamery cyfrowe, takie jak JVC Everio, cechuje przy tym prosta obsługa, długa praca na baterii oraz odporność na wstrząsy i upadki.

16, 01, 2015