Categories
Technologie

Hala namiotowa i jej praktyczne zastosowanie

Imprezy organizowane w plenerze mają swój urok przebywania na świeżym powietrzu, jednak zła pogoda potrafi zepsuć każdą, nawet najlepiej zorganizowaną imprezę. Wynajem sali jest oczywiście rozwiązaniem, ale czasami organizatorzy muszą być mobilni, a każdorazowe ponoszenie kosztów za użytkowanie powierzchni jest uciążliwe nawet dla dobrze prosperującej agencji eventowej. Co zatem zrobić w przypadku przyjęć wyjazdowych? Otóż rynek oferuje nam idealne rozwiązanie, jakim jest udostępnianie hal namiotowych. Możliwość ologowania, ochrona przed deszczem i nadanie imprezom profesjonalnego charakteru to tylko niektóre z licznych zalet produktu. Hale namiotowe okazały się tak stabilne, że służą jako magazyny czy nawet punkty sprzedażowe.

Zamiast tradycyjnego budynku

Dodatkowe zadaszenie na zewnątrz w pierwszej chwili może się kojarzyć z ogrodowym domkiem z festynu przed supermarketem. Hala namiotowa jest bezpieczniejsza, ma większą powierzchnię i cechuje ją stabilność. Jej konstrukcja jest na tyle pewna, że staje się ona zamiennikiem tradycyjnych budynków. Sprzedawcy, prowadzący własny biznes, preferują hale jako punkt sprzedażowy, bacząc na niższe koszty i krótszy czas oczekiwania na efekt. Prostota konstrukcji i brak fundamentów, upewnia w przekonaniu, że produkt jest stabilny, a jego konstrukcja nie zajmuje wiele czasu. Co najważniejsze – zaletą hali namiotowej jest niższy podatek od nieruchomości.

Konstrukcja hali namiotowej

Hala namiotowa składa się z dwóch podstawowych części: szkieletu oraz poszycia. Pierwszy element to system rur aluminiowych, odpornych na zmiany temperatur. Rury scalone sa łącznikami stalowymi, natomiast elementy ścian stanowią płyty PCV. Pokrycie profilu stanowi plandeka o wysokiej wytrzymałości, odporna na zalegający na dachu śnieg. Musi ona spełniać europejskie standardy, być odporna na promieniowanie ultrafioletowe i występowanie grzybów. Połączenie poszycia ze szkieletem jest możliwe dzięki specjalnie wyprofilowanych elementom aluminiowym, przy czym całość jest szczelna i wytrzymała. Instalacja wydaje się bardzo prosta jednak konieczny jest wybór doświadczonej grupy specjalistów. Zaleca się korzystanie z usług firm z długim stażem, jak MASTA, która może pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem.

 

Hala namiotowa
Hala namiotowa

 

Miejsce na magazyn czy eleganckie przyjęcie?

Wygląd i kształt hali jest zależny od upodobań i gustu klienta. Może on bowiem zdecydować się na halę z dachem jednospadowym, dwuspadowym, łukowym albo kulistym. Wymiary hali są zależne od jej przeznaczenia i wynoszą od pięciu do pięćdziesięciu metrów szerokości. Cel montowania hali wpływa również na jej wygląd zewnętrzny – namiot eventowy będzie znacznie różnił się od tego, który posłuży za magazyn. Dla pewności zaspokojenia swoich potrzeb, warto decydować się na firmy, oferujące szeroki wybór kształtów hali jak przykładowo MASTA.

Powiększenie powierzchni użytkowej nie musi się wiązać z długim oczekiwaniem czy obawą o stabilność. Hale namiotowe są na tyle wzmocnione, że brak przykrych niespodzianek związanych z ich konstrukcją jest gwarantowany. Rozwiązanie jest wygodne, nie pochłania dużo czasu, a przede wszystkim jest funkcjonalne i estetyczne.

05, 02, 2016