Categories
Kultura

Gdzie kupić meble antyki? Okazy i perełki „wyłowione” w Sieci

Gdzie kupić meble antyki? Ale nie chodzi tu o zwykłe, stare stoły, fotele i szafy. Jak nabyć przedmioty, które są wyjątkowe, oryginalne, a nawet reprezentują rzadkie okazy? Gdzie szukać unikatów oraz modeli, które wpisują się w ulubiony styl?

meble antyczne

Stare meble na nowoczesnych witrynach

Koneserzy z żyłką łowcy nie muszą już jeździć po objazdowych targach i giełdach staroci. Meble antyki, mimo wszystko podążają z duchem czasu, dlatego swoje miejsce znalazły w sieci. Sklep internetowy Antyki24.pl może być zatem wirtualną skarbnicą mebli stylizowanych na antyczne. Czytelne katalogi pozwalają na dotarcie do tej grupy mebli, która jest pożądana lub przeglądanie całej kolekcji. Dlaczego sklep internetowy jest dobrym miejscem na sprzedaż antyków? Żaden salon nie pomieściłby tak okazałej ekspozycji, z której klienci mogą poszukiwać prawdziwych perełek. Czy coś jeszcze?

Sieciowe zasoby antyków

Targi antyków są co prawda miejscem, gdzie można namacalnie doświadczyć faktury, materiału i surowca mebli. Ale czy można być pewnym ich unikatowości?

Sami sprzedawcy, pojawiający się na targach i giełdach rzadko kiedy są profesjonalistami w dziedzinie sztuki. Zdarza się, że mało wiedzą o samym pochodzeniu oferowanego przez nich mebla. Są wreszcie tacy, którym wydaje się, że jak mebel jest stary, to jest już antykiem.

O ile koneser nie da się oszukać, o tyle amatorzy o niewprawionym jeszcze oku, mogą łatwo stać się ofiarami oszustwa. Sklep z antykami Antyki24 podchodzi do tematu profesjonalnie, z zaangażowaniem i pasją. W jaki sposób?

antyczna komoda biala

Każdy, wystawiony na sprzedaż przedmiot jest starannie opisany. Nie da się zatem kupić „kota w worku”. Ci, którzy wiedzą, czego potrzebują i jakim kierują się stylem, mogą swobodnie poruszać się po sklepie, za pomocą filtrów. Pewnym jest zatem, że znajdzie się meble antyczne, których się potrzebuje, pożąda lub od dawna się poszukiwało.

Szczegół ma znaczenie

Znawcy i koneserzy zwracają uwagę na detale. Na przykład autentyczne antyczne krzesła można ocenić po otarciach trawersów, a o pochodzeniu kredensów świadczą nogi. Ważnym jest też sama okleina oraz sposób wykonania i łączenia poszczególnych elementów.

Postęp cywilizacji na przestrzeni wielu epok miał swoje odzwierciedlenie także w meblach. Wybierając zatem przedmioty z kategorii danego wieku, trzeba mieć pewność, że ten właśnie stamtąd się wywodzi. W jaki sposób? O autentyczności mebla świadczą najczęściej pieczęcie i sygnatury. Są jednak i tacy, którym wystarczą nowe meble, stylizowane na daną epokę. Takich egzemplarzy też można szukać na stronie https://antyki24.pl/pl/c/MEBLE-STYLOWE/244.

03, 03, 2020