Categories
Dział IT

Facebook podbił cały świat

Na chwilę obecną w mało którym kraju nie istnieje wersja facebook’ a w konkretnym języku. Na samym wstępie, nim przystąpimy do rejestracji na którymkolwiek z portali zastanawiamy się w jakiej formie i w jakim stopniu mogą się one przyczynić do poprawy nasze indywidualnej sytuacji lub umilenia nam czasu spędzanego w sieci?

Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na tak postawione pytanie, lecz są konkretne przykłady bazujące na doświadczeniach wielu osób, które jasno i wyraźnie obrazują jak korzystne i wręcz bezcenne mogą okazać się decyzje odnośnie użytkowania popularnie znanych portali społecznościowych.

Wracając do dwóch omawianych stron, administracja naszej klasy również nie spodziewała się tak gwałtownego przyrostu liczby odwiedzających, dlatego bardzo prędko pojawiły się kłopoty z wydajnością serwerów, które nie były po prostu w stanie obsłużyć tak wielu internautów wykorzystujących zasoby strony jednocześnie.

Te drobne niedociągnięcia nie zniechęciły jednak polskich użytkowników i nadal bardzo chętnie polecali innym tę stronę, dzieląc się swoimi wrażeniami, znajomościami, które udało im się dotychczas nawiązać i opiniami oraz recenzjami, które wymieniali między sobą. Między użytkownikami strony trwały nieustanne rywalizacje odnośnie tego, kto ma więcej znajomych, kogo profil komentowany jest częściej i kto ma więcej jego odwiedzin.

Z czasem internauci przekonali się do tego stopnia, że bardzo chętnie zaczęli zamieszczać własne zdjęcia, które potem mogły być oglądane przez wchodzących na ich profil publiczny. Z czasem napływało jednak wiele skarg dotyczących osób, które w sposób wulgarny i nieprzyzwoity komentują zdjęcia, że postawiono wprowadzić możliwość ukazywania fotografii tylko własnym znajomym lub wszystkim osobom.

Dało to możliwość selekcji osób, które miały mieć możliwość zobaczenia, skomentowania czy skopiowania naszego prywatnego zdjęcia w albumie. Obie strony wprowadziły to udogodnienie, aby chronić prywatność przeciętnej osoby, która ma ochotę dzielić się swoimi prywatnymi danymi czy fotografiami tylko z najbliższymi osobami.

15, 12, 2012