Categories
Dział IT

E-commerce – historia, pojęcie i zalety!

Nie trzeba powtarzać, że internet, to prawdziwy cud XXI wieku. To narzędzie daje nam możliwość stałego utrzymywania (i nawiązywania) kontaktów społecznych, zatrudnienia, czy po prostu dostarcza nieustannej rozrywki. Dla wielu jednak jest doskonałym narzędziem handlowym.

Dlatego w tym miejscu warto wspomnieć o branży e – commerce, czyli transakcja handlowa przy użyciu m.in. komputerów, telewizorów, czy dziś spotykanych na każdym kroku smartfonów. A jak powstał pomysł do stworzenia tej dziedziny? Jakie są najważniejsze zalety dzisiejszego handlu elektronicznego?

Potrzeba matką wynalazku

Kiedy nastąpił znaczny rozwój komputerów, wiele myślano, co zrobić, by ułatwić internetowe transakcje handlowe. Warto w tym miejscu wspomnieć, że różnego rodzaju przedsiębiorstwa już na początku lat 80-tych właśnie drogą elektroniczna wymieniały się informacjami. Z czasem całe procedury stawały się coraz to bardziej nowoczesne.

Oficjalnie jednak zakupy on-line zostały wynalezione przez Michaela Aldricha z Wielkiej Brytanii w 1979 roku, by rok później mogły być stosowane przez czołowe światowe marki. W 2000 roku większość europejskich i amerykańskich miast prowadzi podobną działalność, w Polsce zaś pierwszy sklep internetowy powstał w 1997 roku.

Najważniejsze zalety e-commerce ecommerce

 

E-commerce posiada wiele zalet zarówno z perspektywy sprzedawców, jak i klientów. Przede wszystkim oszczędność czasu, i wygoda. To także ogromne (i szybkie!) możliwości zapoznania się z kompleksowymi ofertami różnych firm, a także uwaga – możliwość porównania danych ofert. Przez całą dobę, na całym świecie można mieć pełen dostęp do szerokiego i szczegółowego asortymentu, co daje niemal 100% pewność nabycia dobrego towaru. Z kolei sprzedawcy mają szybszy dostęp do klientów, interaktywność, elastyczność, co daje możliwość szybkiego określanie danego targetu. Dzięki czemu dana firma bierze spore zyski, gdyż automatycznie nabywa znacznie więcej swoich odbiorców.

Sklepy internetowe

Sklepy internetowe są najczęściej spotykaną formą e – commerce. Cechuje je przede wszystkim bogaty asortyment, a także dzięki dzisiejszej multimedialności łatwy i szeroki dostęp do danej oferty. Możesz poznać usługi e-commerce dzięki grupie Esprzedaży. Platforma ta idealne spełnia wszystkie funkcje e-commerce.

11, 12, 2014