Categories
Informacje

Dlaczego warto zainwestować w dobry odkurzacz w kościele?

Dobry odkurzacz jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem zarówno w domu jak też w budynkach publicznych. Dla każdego z nas dom jest azylem, z którym możemy wypocząć, dlatego też wszyscy lepiej się czujemy, gdy nasz dom jest czysty, schludny i przyjemny.

Podobnie to wygląda, gdy odwiedzamy różnego rodzaju instytucje publiczne. Nie można sobie wręcz wyobrazić, że idąc do urzędu czy też sklepu, na podłodze zobaczymy stertę piachu i kurzu. Każdy właściciel dba o swój lokal. Powszechnie wiadomo, że takie miejsca jak przychodnia czy szpital muszą być sterylne i czyste.

Jakie to ma odzwierciedlenie, jeżeli chodzi o kościoły? Wiele z nich jest sprzątane przez specjalnie zatrudnionych do tego celu konserwatorów. W innych parafiach zajmują się tym po prostu wyznaczeni parafianie. Czy znaczy to, że nie warto zastanawiać się nad dobrym sprzętem, który nie tylko ułatwi pracę, ale także pomoże osobie dbającej o porządek? Otóż tak. Dobry odkurzacz nie tylko przyspieszy pracę, ale dodatkowo dokładnie oczyści brudną podłogę, czy też zanieczyszczoną wykładzinę.

Oczywiście ważną kwestią jest fakt, że powinno się wybrać taki rodzaj odkurzacza, aby ułatwiał nam sprzątanie. Firma profieurope.eu proponuje nam kilka przygotowanych przez siebie rozwiązań. Pierwszym z nich jest odkurzacz do sprzątania na sucho, znany chyba każdemu. Wystarczy jedynie podłączyć urządzenie pod prąd i można spokojnie wykonywać swoją pracę. Prosty sposób obsługi jest chyba największym atutem tego rodzaju sprzętu.

Kolejnym, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest odkurzanie metodą zwaną sucho-mokro. Świetnie usuwa nawet najtrudniejsze zanieczyszczenia, o co w kościele nie trudno. Jak wiadomo, nie zawsze panują przyjazne warunki atmosferyczne. Gdy na dworze pada deszcz czy sypie śnieg, często wnosimy na butach błoto. W momencie, gdy kościół jest dobrze ogrzewany, bądź też jest dodatkowo wyposażony w ogrzewanie podłogowe, mokre zanieczyszczenia szybko wysychają i niejednokrotnie jest je później trudno usunąć. Dzięki takiemu odkurzaczowi spokojnie można sobie poradzić nawet z najbardziej uporczywymi plamami.

Co zrobić, żeby ułatwić sobie sprzątanie, gdy kościele znajdują się dywany? W takich sytuacjach najlepiej zainwestować w odkurzacz piorący. Będzie można zapomnieć o ręcznym czyszczeniu wykładzin. Przy zastosowaniu tego rodzaju sprzętu możemy spokojnie, bez nadużywania naszego kręgosłupa i niszczenia dłoni, bardzo dokładnie wyczyścić każdą wykładzinę. Jest to rewelacyjne rozwiązanie, które do tej pory znajdowało swoje zastosowane głównie w hotelach. W kościołach wyposażonych w wykładziny na pewno również się sprawdzi i przyniesie zadowalające efekty.

Kosciol

Firma profieurope.eu oferuje także elektroszczotki do pracy na mokro, które służą do czyszczenia posadzek. Duża szczotka obracająca się z wysoką prędkością obrotową szoruje na mokro posadzkę a dołączony odkurzacz odsysa brud. Dzięki zastosowaniu gumowych listew zgarniających i wytwarzanemu podciśnieniu powierzchnia posadzki jest czysta, lśniąca, bez zacieków wodnych. Tego nie osiągniemy używając zwykłego mopa, który tak naprawdę tylko rozciera brud. Przy pomocy elektroszczotki możemy czyścić również dywany, wykładziny, podłogi z pcv, itp.

03, 07, 2015