Categories
Społeczeństwo

Dlaczego przy rozwodzie warto korzystać z porad prawniczych?

Życie wszystkich ludzi jest podobne, rodzimy się, aby umrzeć, a w międzyczasie tworzymy związki i pracujemy. Niestety zdarzają się w życiu takie smutne wydarzenia jak sprawy rozwodowe.

Rozwód wymaga przemyślanego działania, gdyż jest to decyzja, która kieruje nas na postępowanie sądowe. Do skorzystania z porad prawniczych przy rozwodzie zmusza nas niezliczona liczba przepisów oraz tempo z jakim się zmieniają. Brak znajomości prawa sprawia, że niektórych spraw nie załatwimy lub bardzo przedłużymy bez porady prawniczej.

rozwod

Porady prawnicze pokierują nas do właściwego organu albo wskażą odpowiednie terminy, w ciągu których należy wykonać przepisane prawem działania. Dodatkowo takie porady są w stanie zabezpieczyć interesy nasze i najbliższych. Pomagają również w zwykłych codziennych sprawach jak kolizja drogowa, kradzież, reklamacja w sklepie czy inne.

 

Kancelaria prawnicza, taka jak http://kb-adwokaci.pl, w sprawie rozwodu wyjaśni, kiedy może mieć on miejsce, wskaże moment kiedy wnieść pozew o rozwód, wyjaśni sprawy związane z orzeczeniem winy. Wiedza prawnicza pozwoli także na rozstrzygnięcie spraw związanych z opieką nad wspólnymi małoletnimi dziećmi. Dodatkowo porada prawnicza przyda się, jeśli posiadamy majątek, gdyż istotne są sprawy związane z jego podziałem.

 

Porady prawnicze pozwolą wskazać sytuacje, które zadziałają na naszą korzyść i te które sprawią, że możemy przegrać sprawę(nie zostanie orzeczony rozwód, majątek został podzielony niesprawiedliwie czy opieka nad dziećmi jest nie do przyjęcia).

 

Wiedza oferowana przez porady prawnicze pozwoli dokonać wyboru odpowiednich dowodów, uświadomi jak dowodzić swoje twierdzenia w procesie. Odpowiednio przygotuje do ustalenia alimentów, gdyż ich podstawa prawna jak i wysokość są różne. Porady pozwolą ustalić już od początku z kim po rozwodzie zostaną dzieci, kto będzie utrzymywał dzieci, jak podzielić majątek czy gzie mieszkać po rozwodzie.  Porady prawne pozwolą ustalić plan i taktykę procesową oszczędzając jednocześnie czas i stres

24, 03, 2016