Categories
Moda i uroda

Depilacja woskiem? Najlepiej w gabinecie kosmetycznym

Usuwanie zbędnego owłosienia to jeden z kosmetycznych symboli naszych czasów, teraz nie tylko panie na co dzień walczą z tym problemem, ale także panowie postanowili wypowiedzieć wojnę zbędnym włoskom. Mnóstwo osób decyduje się na domowe zabiegi, które nie zawsze są tak skuteczne jak te oferowane przez gabinety kosmetyczne.

Dlaczego właśnie wosk?

Jeżeli przykładowo panie golą nogi zwykłą jednorazową maszynką, to taki zabieg musi być powtarzany niemalże codziennie. Jeśli jednak zdecydujemy się na przykład na modną teraz depilację woskiem, to nie dość, że efekt będzie utrzymywał się do kilku tygodni, to jeszcze odrastające włosy będą coraz rzadsze.

Dzieje się tak ponieważ w trakcie depilacji włoski są usuwane wraz z cebulką przez co odrastając, są też cieńsze. W związku z tym kolejne zabiegi są coraz mniej uporczywe. Aczkolwiek nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że ta metoda jest lepsza i daje bardziej długotrwałe efekty niż klasyczna maszynka. Wybierając się na taką depilację do gabinetu kosmetycznego warto jest poznać kilka zasad wykonywania tego zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu

Przede wszystkim kosmetyczka powinna przeprowadzić z nami krótki wywiad z którego musi między innymi się dowiedzieć, czy nie jesteśmy uczuleni na wosk. Poza tym wybierany przez nas gabinet musi być sterylnie czysty, a swoje ciało powinniśmy powierzać tylko wykwalifikowanej osobie.

Depilacja w domu a w gabinecie

Depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym jest nieco inna niż ta wykonywana w domowym zaciszu. Po pierwsze kosmetyczka nie korzysta z gotowych plastrów tylko sama przygotowuje i rozgrzewa wosk. Dzięki temu wosk lepiej przylega do włosków i łatwiej jest dokonać depilacji. Poza tym w salonie kosmetycznym mamy pewność, że depilacja będzie przeprowadzona prawidłowo, bo jak się okazuje zerwanie plastra wcale nie jest takie proste. Trzeba to zrobić pod kątem 40 stopni, a poza tym należy to robić szybko i sprawnie. W innym wypadku przeniesiemy sobie tylko niepotrzebny ból.

Depilacja woskiem wykonywana w gabinetach kosmetycznych ma wiele zalet. Przede wszystkim włoski usuwane są razem z cebulką, a co za tym idzie tak szybko nie odrastają. Poza tym po kilku seriach takich zabiegów każdy może zauważyć znacznie mniejsze i słabsze wyrastające włoski. Do tego mamy do dyspozycji fachową osobę, które nie tylko prawidłowo wykona zabieg, ale także dobrze nawilży i ukoi skórę tuż po nim.

Profesjonalne zabiegi depilacji woskiem można wykonać w gabinecie kosmetycznym Katia Beauty.

02, 02, 2015