Categories
Dział IT

Darmowe domeny

W związku z tym, że strona internetowa jest dziś nieodzownym elementem w biznesie, nie może dziwić nas fakt, że na rynku nie brak obecnie firm hostingowych, gdzie możemy wykupić tak domenę, jak i hosting, na którym ją umieścimy. Zauważmy jednak, że większość firm oferujących na swoje usługi w tej branży każdego roku każe nam płacić za jej przedłużenie.

Jednym z niewielu wyjątków jest tutaj firma 1and1, która takiej opłaty nie pobiera, co znaczy, że za interesującą nas domenę płacimy tylko raz, w momencie jej zakupu. Jednakże to nie jedyna zaleta zakupu domeny w pakiecie 1and1.

Wiemy już, że każda firma, która chce walczyć z konkurencją na rynku musi posiadać witrynę internetową. Warto jednak zaznaczyć, że uwagę trzeba przywiązać nie tylko do samego wyglądu takiej strony, który oczywiście także jest bardzo ważny, ale również nazwy domeny, do której często nie przywiązujemy większej wagi. Jest to błąd, bo mamy kilka zasad, o których przy takim wyborze powinniśmy pamiętać.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że jej nazwa powinna być dość zwięzła i pozbawiona zbędnych znaków, które mogłyby utrudniać jej wymowę, a co za tym idzie ustne przekazywanie. Do tego zaznaczamy, że musi, choć po części wiązać się z daną firmą, jej usługami oraz oferowanymi produktami. Więcej o tych zasadach przeczytacie na 1and1, gdzie automatycznie w kilku krokach możecie nawiązać współpracę z tą firmą hostingową, wybierając interesującą was domenę.

Często zdarza się tak, iż posiadamy nie jedną a kilka stron internetowych. Taka sytuacja na ogół wiąże się z posiadaniem paru kont w danej firmie, co stanowi nie lada utrudnienie. Inaczej jest w 1and1, gdzie nawet kilkoma domenami możemy zarządzać z jednego panelu administracyjnego.

Nie bez znaczenia jest również sam pakiet bezpieczeństwa – ten temat szeroko opisywany był na łamach pcformat. Kupując domenę wraz z serwerem, na którym ją umieścimy mamy pewność, że nasza witryna będzie dostępna w sieci przez 24 godziny na dobę. Wszystko dzięki przechowywaniu jej plików na dwóch oddzielnych serwerach, które nie są od siebie zależne. Do tego dochodzi fakt pomocy technicznej w razie jakichkolwiek problemów. W razie komplikacji, awarii i innych pytań możemy mailowo lub telefonicznie kontaktować się z biurem obsługi klienta, które na pytania odpowiada na bieżąco.
domeny

Tym samym korzystając z oferty 1nad1, otrzymujemy szeroki zakres możliwości, jeśli chodzi o darmowe domeny i tani pakiet hostingowy, który wybieramy adekwatnie do zakresu działania swojej witryny w sieci.

27, 01, 2015