Categories
Dom

Czym jest szkło Lacobel?

Szkoło jakim jest Lacobel, doskonale nadaje się do aranżacji wnętrz a przede wysokim kuchni. Co jednak różni go od zwyczajnego szkła? Różnica polega przede wszystkim na tym, iż szkło jakim jest Lacobel może występować w każdym kolorze, dzięki czemu z łatwością dobierzemy go do każdej aranżacji. Prócz tego, że szkoło tego typu prezentuje się niezwykle ładnie, to na dodatek jest ono także praktyczne jako zastępstwo płytek – w przypadku zabrudzenia bardzo łatwo się czyści.

Jak można zastosować szkło tego typu?

Szkło Lacobel to nic innego jak polakierowane po jednej stronie tradycyjne szkło. Jego grubość to około 4mm a długość rzadko przekracza 250cm. Cena oscyluje w granicach 250zł za m2. Jeśli mamy potrzebę zamontowania dłuższego szkła, pozostaje nam zamówienie go na wymiar lub też połączenie dwóch krótszych kawałków.
Kuchnia Lacobel

Szkoło tego typu najczęściej montuj się w kuchniach, po między blatem a szafkami kuchennymi. W miejscu tym, tradycyjnie umieszcza się płytki, dziś jednak coraz częściej wybór pada na szkło tego typu. Jest ono nie tylko bardzo praktyczne, ponieważ łatwo się je czyści, ale także zapewnia ono kuchni niepowtarzalnego i nowoczesnego wyglądu.

Zwykłe szkoło tego typu, nie jest poddawane tak zwanemu hartowaniu, dlatego też nie należy umieszczać go w pobliżu źródła wysokiej temperatury. Jeśli jednak, marzy nam się szklana tafla także w okolicach kuchenki, bez problemu możemy zamówić wersję hartowaną, której cena jednak jest dużo wyższa. Zaczyna się przeważnie od kwoty 600zł za m2.

Toaleta Lacobel

Tak naprawdę, możliwości zastosowania tego rodzaju szkła są ogromne. Doskonale sprawdzają się także w łazienkach, lub też w pokojach. Wszystko zależne jest od naszej pomysłowości. Z powodzeniem szkoło Lacobel umieścimy na ścianie obok prysznica, czy też w drzwiach szaf wnękowych.

Co ciekawe, szkło tego typu może zawierać nieograniczoną ilość wzorów uzyskanych podczas piaskowania. Na szkoło, które zostało polakierowane, nakleja się specjalną folie wraz z przygotowaną już grafiką. W miejscach gdzie nie ma folii, lakier zostaje usunięty a szkło staje się trwałe. Tak uzyskany wzór w miejscach polakierowanych barwny, w części poddanej piaskowaniu natomiast, prześwitujący. Aby grafika była jeszcze bardziej widoczna, zaleca się dodatkowo podświetlenie jej za pomocą lampek LED.

Lacobel - szafa wnękowa
Szkło dekoracyjne typu Lacobel, wraz z montażem zamówisz w firmie Krak Trans (www.kraktrans.pl)

16, 02, 2015