Categories
Pieniądze

Czym charakteryzują się najlepsze lokaty?

Zwykle trzeba się sporo napracować, by pozwolić sobie na małe nawet przyjemności. Ale lokata bankowa okazuje się bardzo dobrym sposobem na odłożenie potrzebnej sumy, która zagwarantuje spełnienie naszego marzenia. Zasady są proste, gdyż lokaty bankowe to umowy pomiędzy klientem a bankiem, któremu powierzamy nasze oszczędności, na określony czas, z ustalonym oprocentowaniem.

Doskonale wiemy ile możemy zarobić, jeśli oprocentowanie jest stałe. Okazuje się, że najlepsze lokaty niekoniecznie muszą mieć wysoką stopę procentową, ważne jest to, jak długo trwa lokata i czy kapitalizacja naliczana jest codziennie. Pewne „zabiegi” pozwolą uniknąć podatku Belki (istnieje lokata antypodatkowa, zwykle trwa ona bardzo krótko i charakteryzuje się stosunkowo wysokim oprocentowaniem). Jednak tego typu lokaty bankowe zostają likwidowane, ponieważ wprowadzono poprawki w Ustawie okołobudżetowej.

Tak naprawdę, najlepsze lokaty jest pojęciem względnym, gdyż dla każdego klienta inna oferta będzie tą najlepszą. Jedynie można, na podstawie obserwacji, wywnioskować to, które lokaty są wg nich najatrakcyjniejsze. Każda lokata długoterminowa przyniesie większe zyski, jak ta na 3 miesiące. Ale to, które lokaty bankowe zostają najczęściej tworzone, determinuje ogólną kondycję i możliwości Polaków, dając tym samym informacje bankom, o tym, że warto swoje oferty dostosowywać do klientów, by ich nie stracić.

Jeśli lokata, może trwać nawet 2 miesiące, oznacza to, że wpłacając niewielką nawet sumę, po upływie dwóch miesięcy, otrzymamy kwotę podstawową z naliczonymi odsetkami. To pozwoli na zaplanowanie wydatków. Wniosek jest prosty: lokaty bankowe to dobre rozwiązania dla ludzi pełnych pasji, ludzi otwartych i chętnych do podjęcia inicjatywy. Ryzyko praktycznie nie istnieje, ponieważ nie stracimy wpłaconej kwoty.

Ważne jest, by odpowiednio wybrana lokata, spełniała nasze oczekiwania i zaspokajała potrzeby. Oszczędzanie pozwoli na planowanie, ale również nauczy nas ekonomicznego życia. Żyjemy w takiej rzeczywistości, że bez pieniędzy nie da się żyć. Nie chodzi o to by być obrzydliwie bogatym, ale żeby stać nas było na ciekawe i fascynujące życie.

28, 11, 2012