Categories
Podróże

Czego szukamy na portalach turystycznych?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat dość mocno zmieniły się zwyczaje turystyczne Polaków. Z jednej strony często korzystamy z pomocy biur podróży, które organizują dla nas cały wyjazd i pobyt na miejscu. Z drugiej strony,jesteśmy coraz bardziej śmiali, znamy języki obce i nie boimy się organizować swoich wakacji samodzielnie, bez niczyjej pomocy.

Dotyczy to nie tylko wyjazdów te na terenie naszego kraju, ale również dalszych podróży na inne kontynenty. Planując wycieczkę samodzielnie, pomocne okazują się różne, dostępne w internecie portale i fora podróżnicze.

Czego zwykle szukamy w internecie przygotowując się do podróży? Uwagę skupiamy najczęściej na informacjach o atrakcjach turystycznych danego regionu, sprawdzamy czy dane miejsce nie jest objęte konfliktem zbrojnym, poszukujemy informacji o pogodzie, potrzebnych w danym regionie lekach, szczepieniach, czy rodzajach dokumentów potrzebnych do wjazdu (na przykład wizy, książeczki szczepień), itp itd. Często udaje się nawiązać kontakt z osobami które odbyły już podobną podróż. Informacji takich szukamy często na forach turystycznych i portalach społecznościowych zamieszczających na swoich łamach ciekawostki oraz galerie i relacje z podróży. Do portali takich należy powstały niedawno Travelster.pl.

Inną rodziną serwisów okazują się przydatne, szczególnie osobom wyjeżdżającym na dalsze wycieczki, strony umożliwiające rezerwację biletów lotniczych. Dbając o własny budżet warto rozejrzeć się za biletami z dużym wyprzedzeniem. Bilety zakupione z dużym wyprzedzeniem są najczęściej znacznie tańsze niż te kupione tuż przez wylotem. Warto także śledzić informacje pojawiające się na serwisach turystycznych i wyszukiwać dostępne tam promocje. Czasami możliwość zakupu tańszego biletu lotniczego w wybrane miejsce jest czynnikiem decydującym o wyborze destynacji do której udamy się na wymarzone wakacje.

Następną grupę stanowią strony umożliwiające rezerwację miejsc noclegowych w danym mieście, w zasadzie w dowolnym miejscu na świecie. Korzystając ze wymienionych serwisów możemy, nie wychodząc z domu, znaleźć pomysł na swoją podróż, zakupić bilet lotniczy oraz zarezerwować miejsce noclegowe. Osoby preferujące wyjazdy spontaniczne i nie lubiące tak dokładnego planowania, zawsze maja też możliwość poszukania pokoju, transportu czy lokalnego przewodnika, zaraz po dotarciu na miejsce docelowe.

25, 02, 2014