Categories
Podróże

Co warto zobaczyć w Hurghadzie?

Miasto położone na wybrzeżu Morza Czerwonego, we wschodniej części Egiptu, przyciąga każdego roku rzesze turystów z całego świata. Niegdyś była to niewielka osada rybacka, która słynęła z wyrobu orzeźwiającego napoju z charakterystycznych czerwonych jagód. Dzisiaj zaś jest nowoczesnym kurortem, w którym przez cały rok świeci słońce a u brzegu Morza Czerwonego występują majestatyczne rafy koralowe – jedna z największych atrakcji miasta i całego Egiptu.

Hurghada zachęca do wypoczynku rodziny z dziećmi, singli i młodzież bowiem jej różnorodna oferta trafia w gusta każdej grupy. Atrakcje, jakie są tu dostępne zadowolą z pewnością potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów, tym bardziej, że miasto jest w trakcie ciągłego rozwoju, głównie za sprawą zagranicznych inwestorów.

Główne atrakcje Hurghady

HurghadaNew Marina w dzielnicy Sekkala to jeden z najnowszych obiektów w mieście. Bulwar mieści się w jednej z najbardziej nowoczesnych i najnowszych dzielnic Hurghady i dzisiaj jest jednym z najchętniej uczęszczanych przez turystów miejsc.

New Marina tętni życiem całą dobę – w dzień jest mekką spacerowiczów i chętnych podziwiania przepięknych widoków na wody Morza Czerwonego, wieczorem zaś zamienia się w miejsce pełne nocnych klubów i najlepszych dyskotek. Co więcej, w sezonie wakacyjnym, każdego dnia na bulwarze odbywają się koncerty na żywo.

Warto dodać, że na bulwarze znajdują się jedne z najlepszych restauracji i kawiarni w mieście. Kolejną atrakcją znajdującą się na New Marina jest wielkie bungee, które wyrzuca śmiałków na ogromną wysokość pozwalając im podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na morze.

W najstarszej dzielnicy Hurghady, Dahar, znajduje się natomiast aquarium. W nim za 5 euro można podziwiać wiele rodzajów ryb i koralowców a największą atrakcją jest tu zbiornik z rekinami. Co ciekawe, w cenie biletu istnieje możliwość robienia zdjęć na terenie aquarium.

Na wszystkich żądnych wodnych uciech czeka okazały aquapark Jungle Aquapark. Ten dysponuje aż 21 zbiornikami wodnymi i 35 zjeżdżalniami, dzięki czemu zapewnia radość i wielką rozrywkę dla całej rodziny. Warto dodać, iż nabywając całodzienny bilet wstępu zyskuje się opcję all inclusive, dzięki której można korzystać z licznych przekąsek i napojów.

Nową atrakcją Hurghady jest także tańcząca i śpiewająca fontanna. Ta znajduje się w hotelu Golden 5 a jej pokazy odbywają się każdego dnia o godzinie 21:00. Fontanna błyska różnobarwnymi kolorami, tryska wodnymi dyszami zgodnie z rytmem wydobywanych dźwięków muzyki. Widzowie mogą cieszyć oczy widokiem tej niezwykłej fontanny przez około 30 minut.

Chcąc zapoznać się nieco z kulturą i obyczajami Egipcjan warto wybrać się na wieczór Alf Leila Wa Leila. Na nim turyści mogą podziwiać taniec brzucha egipskich tancerek, akrobacje profesjonalnych akrobatów, pokazy derwiszów a nawet poskramianie węży – Ci najbardziej odważni mogą spróbować tej sztuki samodzielnie.

Nie lada atrakcje czekają także na miłośników nurkowania. To właśnie pomiędzy Hurghadą a Półwyspem Synaj znajdują się najbardziej okazałe wraki zatopionych statków, które można podziwiać nie tylko nurkując z butlą, ale również uprawiając snorkeling. Co więcej, z Hurghady wpływają każdego dnia turystyczne statki ze szklana podłogą, dzięki czemu podziwianie podwodnej fauny i flory Morza Czerwonego jest możliwe także dla tych, którzy nurkowania nie uprawiają.

Dużą popularnością cieszą się także jednodniowe wycieczki na wyspę Giftun – to właśnie w jej okolicach znajdują się najpiękniejsze koralowe rafy. Sama wyspa jest natomiast nadzwyczaj dziewicza, dzięki czemu jest celem spacerów wielu podróżnych, którzy chcą stąpać po nie skażonych cywilizacją plażach.

Więcej ciekawostek związanych z Egiptem, znajdziesz na stronie slonecznyegipt.pl

20, 05, 2014