Categories
Informacje

Bydgoszcz – miasto ciekawych wydarzeń

Szukasz wydarzeń muzycznych, kulturalnych lub sportowych? Odwiedź Bydgoszcz. Stolica województwa kujawsko-pomorskiego to miasto, które nigdy nie zasypia a bogactwo imprez cyklicznych sprawia, że nie sposób się tam nudzić.

Jesteś osobą, która nie znosi nudy i chętnie bierze udział w ciekawych wydarzeniach a w dodatku chcesz lepiej poznać Polskę? W wolnym czasie wybierz się do Bydgoszczy. Tam zawsze znajdziesz wiele ciekawych wydarzeń, które uczynią pobyt w mieście niezapomnianym i pełnym rozrywek.

Do najpopularniejszych wydarzeń cyklicznych w Bydgoszczy należy Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz”. To impreza, która łączy światy żeglarzy, artystów i podróżników. Wydarzeniom na wodzie towarzyszy bogata oprawa kulturalna: koncerty szantowe, Bydgoska Noc Muzealna, występy kabaretów, happeningi teatralne, warsztaty o tematyce żeglugi śródlądowej oraz tematyczne wystawy.

Fani muzyki obowiązkowo powinni udać się do Bydgoszczy na jeden z najlepszych w Polsce „Bydgoski Festiwal Muzyczny”, „Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka u Źródeł”, „Bydgoszcz Jazz Festiwal” czy „Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży Bydgoskie Impresje Muzyczne”. Ponieważ Bydgoszcz operą stoi i wskaźnik frekwencji na spektaklach należy tam do najwyższych w Polsce warto wziąć też udział w „Bydgoskim Festiwalu Operowym”. Fanów perkusji z pewnością zainteresuje „Festiwal Drums Fuzje” a tym, którzy wolą muzykę współczesną spodoba się „Mózg Festival” – połączenie muzyki, sztuk wizualnych oraz performance.

Bydgoszcz ma też coś dla fanów podróży. To Festiwal „Podróżnicy”, 2-dniowe święto inspiracji podróżniczych pod patronatem Elżbiety Dzikowskiej, połączone z konkursem podróżniczym o statuetkę im. Tony’ego Halika.

Ciekawie zapowiada się też Międzynarodowe triennale, połączone  z kongresami naukowymi „Musica Antiqua Europae Orientalis” , „Bydgoski Festiwal Nauki” , „Busker Fest” – spotkanie międzynarodowej społeczności wędrownych artystów zwanych „buskerami” czy „Muszla Fest”, największy w Bydgoszczy koncert prezentujący lokalnych artystów z tzw. nurtu rockowego.

Fani sportu mają do wyboru m.in. coroczną imprezę wioślarską o Puchar Brdy, „Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez Rzekę” czy „Europejski Festiwal Lekkoatletyczny” z udziałem największych gwiazd światowej lekkiej atletyki.

Miłośnicy teatru i filmu powinni wybrać się na „Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE”, ogólnopolski festiwal teatralny „Prapremier” czy „Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE”.

Stolica województwa kujawsko-pomorskiego jest też znana z „Obywatelskich Obchodów Święta Niepodległości”, „Jarmarku Świętojańskiego” oraz Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”.

Jak więc widać Bydgoszcz to miasto wielu wydarzeń, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. A po szaleństwach na festiwalach czy koncertach można udać się na nocleg do historycznego Hotelu Pod Orłem. Atrakcji w Bydgoszczy nie brakuje.

20, 02, 2015